Cztery dni o Solidarności

  Cztery dni o Solidarności

  Przemysław Winter

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Akademię Solidarności po raz pierwszy zorganizowano w 2005 roku, w 25. rocznicę powstania Solidarności. Od tamtego czasu corocznie na sympozjach tych spotykają się ludzie, którzy chcą przekazać swoje doświadczenie, związane z ideą społecznej solidarności, oraz ci, którzy chcą tę wiedzę od nich zaczerpnąć.
  Tegoroczna Akademia Solidarności, zorganizowana w Sopocie, rozpocznie się w czwartek, 11 grudnia i i potrwa do niedzieli, 14 grudnia. Wśród wykładowców znaleźli się m.in. ojciec Maciej Zięba, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności, Bogusław Sonik, poseł do Parlamentu Europejskiego i prof. Michał Kulesza, jeden ze współautorów polskiej reformy samorządowej.

  Akademia Solidarności to nie tylko wykłady i dyskusje. Ostatniego dnia sympozjum, w niedzielę, 14 grudnia, uczestnicy spotkań wybiorą się na wspólną wycieczkę na tereny Stoczni Gdańskiej, miejsca historycznych wydarzeń.

  Organizatorzy akademii zachęcają osoby, zainteresowane udziałem w sympozjum (konieczna jest obecność przez wszystkie dni), do przesyłania formularzy zgłoszeniowych. Można je znaleźć na stronie akademiasolidarnosci.pl. Jedyny koszt udziału to 60 zł opłaty organizacyjnej.

  Organizatorzy nie zwracają też pieniędzy za dojazd do Sopotu, pokrywają natomiast koszt noclegów i wyżywienia.

  Zaproszenie do udziału w Akademii Solidarności kierowane jest głównie do studentów i doktorantów z całej Polski. Liczba miejsc jest ograniczona do 35. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli, 30 listopada, do godz. 24.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo