Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Człuchów. Podpisanie umowy na rewitalizację miasta....

  Człuchów. Podpisanie umowy na rewitalizację miasta. Marszałek Mieczysław Struk zwiedzał zamek

  Piotr Furtak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W człuchowskim zamku podpisano umowę na dofinansowanie projektu rewitalizacji Człuchowa. Jeśli dodać do tego drugi program jakim jest stworzenie Centrum Rodzin – w grę wchodzi ponad 6 milionów złotych dofinansowania. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z wtorkowej wizyty Mieczysława Struka w Człuchowie oraz podpisania umowy dotyczącej rewitalizacji.
  Człuchów. Podpisanie umowy na rewitalizację miasta. Marszałek Mieczysław Struk zwiedzał zamek
  1/15
  przejdź do galerii

  ©Piotr Furtak

  Co zostanie zrobione w ramach programu – o tym dość szeroko pisaliśmy na stronie. Teraz doszło do sfinalizowania porozumienia. Dokumenty podpisali z jednej strony Ryszard Szybajło, burmistrz Człuchowa, a z drugiej Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego i jego zastępca – Wiesław Byczkowski.

  - Dlaczego ten projekt jest taki ważny? - pytał podczas podpisywania umowy Ryszard Szybajło, burmistrz Człuchowa, który od razu udzielił odpowiedzi. - Chociażby dlatego, że zakłada on, że najważniejsi są mieszkańcy danego miasta i to właśnie dla nich skierowane są te środki.

  Podczas swojego wystąpienia burmistrz przedstawił główne założenia obu programów na które przyznano dofinansowanie.

  Uczestnicy spotkania podkreślali, że nieprzypadkowo spotkanie odbywa się na zamku, gdyż jak podkreślał burmistrz – jest on wspaniałym przykładem dobrej współpracy z urzędem marszałkowskim.

  - Rewitalizacja to słowo wytrych, które jest często używane, ale każdy myśli o czymś innym, co kryje się za tym słowem – mówił Mieczysław Struk. - Warto powiedzieć o co chodziło Unii Europejskiej, która przeznacza środki na rewitalizację. W projektach rewitalizacyjnych chodzi o to, żeby nie tylko poprawiać infrastrukturę zewnętrzną – drogi, uzbrojenie, elewację budynków... ale też o to, żeby nastąpiła lepsza współpraca z ludźmi. To jest ważne. W każdym mieście, zwłaszcza w starym mieście jest pewna grupa ludzi, która z różnych powodów, często leżących poza nimi, czuje się mieszkańcami drugiej albo trzeciej kategorii. Bo mieszka w takiej części miasta, która swoją substancją odbiega od reszty, albo występuje tam przestępczość nieletnich. W niektórych miejscach występuje spadek wyników nauczania, albo w danej dzielnicy jest więcej seniorów czy osób niepełnosprawnych. Takie sytuacje zdarzają się w każdym mieście i projekty rewitalizacyjne są realizowane w Gdańsku, w Gdyni... W Słupsku jedna czwarta miasta jest objęta programem rewitalizacyjnym. Zdarzają się takie zjawiska jak ubóstwo, alkoholizm, duża liczba osób niepełnosprawnych, seniorów, którzy nie wiedzą, co ze sobą zrobić, a chcieliby być jeszcze aktywni. Projekty rewitalizacyjne mają odpowiedzieć na tego typu problemy.

  Marszałek Mieczysław Struk za wieży zamkowej:  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo