reklama

Część dopłat wcześniej trafi na konta rolników

Edyta OkoniewskaZaktualizowano 
Dobre wiadomości dla wszystkich producentów rolnych, którzy składali wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich. Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane będą zaliczki na poczet tych płatności.

Wcześniejsze uruchomienie wypłaty zaliczek ma pomóc rolnikom, którzy borykają się z trudną sytuacją na rynkach rolnych. Problemy nie omijają w szczególności producentów mleka, a także owoców i warzyw oraz producentów wieprzowiny.

Wszystko wskazuje na to, że zaliczki na poczet płatności bezpośrednich, wypłacane będą w wysokość iloczynu 70 proc. stawki danej płatności bezpośredniej oraz powierzchni obszaru zatwierdzonego do tej płatności albo liczby zwierząt zatwierdzonych do danej płatności.

Zaproponowano, aby pieniądze były wypłacane na poczet wszystkich płatności bezpośrednich stosowanych w Polsce, tj. jednolitej płatności obszarowej, płatności dodatkowej, płatności za zazielenienie, płatności związanych z produkcją i płatności dla młodych rolników. Zgodnie z projektowanymi przepisami, środki wypłacane będą również rolnikom wytypowanym do kontroli na miejscu. Otrzymają je także ci producenci rolni, których należne kwoty płatności bezpośrednich zostaną pomniejszone z tytułu stwierdzonych nieprawidłowości.

Zaliczki będą przyznawane na terytorium całego kraju. Warto dodać, że rolnicy nie będą musieli składać żadnych dodatkowych wniosków, by otrzymać pieniądze.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie