MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czas na wakacje! Rok szkolny zakończony, prezydent Gdańska odwiedziła Szkołę Podstawową nr 44

KŁG
W Gdańsku czas na wakacje!
W Gdańsku czas na wakacje! Karolina Misztal
Młodzi gdańszczanie i gdańszczanki zakończyli dzisiaj rok szkolny 2023/2024. Na wakacje wybierają się 93 tysiące młodych mieszkańców naszego miasta. W uroczystości odebrania świadectw w Szkole Podstawowej nr 44, a tym samym także oficjalnego powitania wakacji, udział wzięły Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

To już jest koniec! Czas na wakacje

- Żeby dobrze się uczyć, trzeba w wakacje wypocząć. Warto w tym czasie pielęgnować relacje: z koleżankami i kolegami, rodzeństwem i rodzicami - mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Życzę, aby ten odpoczynek był także czymś, co Was rozwinie, niezależnie, czy pojedziecie bardzo daleko, czy zostajecie w naszym pięknym Gdańsku. Dziękuję Wam za ciężką pracę, kochane uczennice i kochani uczniowie, dziękuję drodzy rodzice i nauczyciele za Waszą pracę i wsparcie. Gratuluję ukończenia kolejnego roku szkolnego. Do zobaczenia we wrześniu.

Uczniowie przygotowali występy artystyczne. Nie zabrakło podziękowań, wręczania świadectw, wyróżnień i życzeń spokojnego odpoczynku. Szkoła otrzymała zestaw piłek, które przydadzą się na zajęciach wychowania fizycznego w kolejnym roku szkolnym.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 2 września.

Uzupełnianie dokumentów w rekrutacji

Przed pełnym rozpoczęciem wakacyjnego relaksu, ośmioklasiści powinni pamiętać o uzupełnianiu dokumentów w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Od dziś do 5 lipca do godz. 15.00 uczniowie mogą uzupełniać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia SP i zaświadczenie o wynikach egzaminu ośmioklasisty. Do tego czasu można złożyć też nowy wniosek lub zmienić istniejący. Więcej informacji można znaleźć na stronie systemu internetowego dla kandydatów.

Gdańska edukacja w liczbach

W minionym roku szkolnym w gdańskich szkołach uczyło się ponad 93 tys. uczniów. Szkoły samorządowe zatrudniały ponad 8 tys., a szkoły niesamorządowe ponad 4 tys. nauczycieli. Gdańską sieć placówek samorządowych tworzą: 13 żłobków, 66 przedszkoli, 75 szkół podstawowych (w tym 1 dla dorosłych), 20 liceów ogólnokształcących (w tym 1 dla dorosłych), 13 techników, 12 szkół branżowych I stopnia oraz 2 szkoły branżowe II stopnia. Gdańska sieć edukacyjna to także szkoły policealne, szkoły specjalne przysposabiające do pracy, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, Pałac Młodzieży, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, Bursa Gdańska oraz Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem. Sieć oświatową uzupełniają jednostki niesamorządowe. Łącznie daje to 504 placówek dla dzieci i młodzieży.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki