Czarnym zabrakło szczęścia

Ostatnia sekunda meczu zadecydowała o porażce Energi Czarnych w Poznaniu z BPG Basketem 65:67 (15:26, 18:16, 15:14, 17:11).

Słupszczanie nie zdobyli punktów w Poznaniu, chociaż wygrali trzy kwarty, a przegrali tylko jedną. Pierwsza kwarta to ogromna dominacja zespołu gospodarzy. Basket prowadził 17:2 i wydawało się, że to będzie mecz bez historii i gospodarze gładko i bez problemów odniosą zwycięstwo. Bardzo dobrze grał Adam Wójcik. Czarni w pierwszej połowie meczu nieco zmniejszyli stratę, ale głównie dzięki rzutom za trzy punkty.

Trzecia kwarta meczu była wyrównana, ale goście ze Słupska odrobili kolejny punkt. W efekcie po trzech kwartach Czarni przegrywali w Poznaniu 48:56. Wydawało się jednak, że gospodarze całkowicie kontrolują przebieg wydarzeń na parkiecie. Tymczasem w zespole Basketu coś się zacięło, a goście uwierzyli w to, że mecz jeszcze nie jest przegrany.

A po rzutach wolnych Mantasa Cesnauskisa zespół Czarnych objął pierwsze w tym meczu prowadzenie 63:62. W ostatniej sekundzie nerwowej końcówki Bobby Brannen zdobył dwa punkty na wagę zwycięstwa poznańskiego zespołu.