Czarni wygrali z Kotwicą i są o krok od półfinału

Paweł StankiewiczZaktualizowano
Czarni po raz drugi ograli Kotwicę
Czarni po raz drugi ograli Kotwicę Hubert Bierndgarski
Koszykarze Energi Czarnych są już bliżej awansu do półfinału mistrzostw Polski. Zespół ze Słupska pokonał we własnej hali 83:72.

W rywalizacji play-off Czarni prowadzą 2:1. Dziś o godz. 19.30 kolejny mecz w Słupku i jeśli gospodarze ponownie zwyciężą, to znajdą się w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju. To spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport. Czarni byli faworytami tego spotkania i nie zawiedli. Bardzo dobra w wykonaniu gospodarzy była pierwsza kwarta tego meczu. Słupszczanie grali skutecznie i powiększali przewagę. W efekcie po pierwszej odsłonie tego pojedynku było 27:18.

Druga kwarta meczu była już bardziej wyrównana. A momentami nawet niewielką przewagę miał zespół Kotwicy. Czarni kontrolowali jednak przebieg wydarzeń i nie pozwalali rywalom z Kołobrzegu na zbliżenie się. Goście w tej kwarcie odrobili tylko dwa punkty. Po pierwszej połowie meczu Czarni wygrywali 45:38.

Trzecia kwarta spotkania ponownie przebiegała pod dyktando zespołu ze Słupska. W całym meczu w zespole gospodarzy bardzo dobrze prezentowali się Demetric Bennett, Marcin Sroka i Mateo Kedzo. W tej części spotkania słupszczanie dołożyli jeszcze cztery punkty do swojej przewagi i po trzech kwartach wygrywali 68:57.

Jedenaście punktów to już była spora zaliczka przed ostatnią odsłoną tego jakże ważnego meczu. Czwarta kwarta meczu była wyrównana. Kotwica próbowała nieśmiało odrabiać straty, a Czarni utrzymywali przewagę. A nawet powiększali. Rozluźnienie w samej końcówce meczu sprawiło, że goście z Kołobrzegu nieco zmniejszyli rozmiary porażki. Dziś Czarni będą faworytami i powinni przypieczętować awans.

Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 83:72 (27:18, 18:20, 23:19, 15:15)
Energa Czarni: Bennett 21 (3), Sroka 16 (4), Kedzo 13 (3), Bakić 8 (2), Leończyk 7, Malesa 6 (2), Booker 4, Barlett 4, Burks 2, Cesnauskis 2, Dutkiewicz, Pabian.
Kotwica: Barrett 18 (3), Kikowski 18 (3), Przybyszewski 13 (1), Stelmach 6 (1), Cielebąk 6, Bręk 4, Rduch 3, Matys 2, Złoty 2.
Stan rywalizacji: 2:1 dla Energi Czarnych Słupsk