Czarna Woda: Nowe technikum i szkoła policealna

RedakcjaZaktualizowano 
W miejscowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych od nowego roku szkolnego funkcjonować ma technikum oraz szkoła policealna. Pomysł wynika z sygnalizowanego przez środowisko szkolne i mieszkańców zapotrzebowania na naukę w takich placówkach.

Planowane zawody w obu szkołach to: technik mechanik, technik elektryk, technik technologii drewna i technik handlowiec, przy czym w technikum nauka trwać będzie cztery lata, a policealna nauka odbywałaby się przez dwa lata i w systemie zaocznym (piątek i sobota). Przygotowano już stosowne uchwały Rady Powiatu w tej sprawie, na mocy której dojdzie do założenia obu szkół. Jak się dowiedzieliśmy, zostaną one przyjęte na jutrzejszej sesji.

- Szkoła zrobiła rozeznanie i okazało się, że w miejscowym środowisku jest zapotrzebowanie na takie technikum i szkołę policealną - informuje Marek Gabriel, naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gd. - W takim mieście jak Starogard Gdański, gdzie uczniów jest więcej, wybór zawsze będzie szerszy. Jednak w mniejszych miejscowościach, położonych na skraju powiatu, ofertę trzeba precyzyjnie dopasować do zapotrzebowania. I tak właśnie robimy.

Do technikum przyjętych ma być 36 uczniów, a do studium około 50 osób. Jak poinformował nas naczelnik, o wyborze zawodów, jakie będą nauczane, zdecydują w praktyce sami uczniowie.
- Bo to właśnie oni będą deklarować, co ich interesuje, niczego im się nie narzuca - podkreśla naczelnik Gabriel. - Przewidziano nauczanie dwóch z czterech proponowanych zawodów. Przypuszczam, że zainteresowaniem będą się cieszyć zawód mechanika lub elektryka.

Dodajmy, że niedawno Rada Powiatu Starogardzkiego podjęła uchwały o likwidacji Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej w Smętowie Granicznym, a także Liceum Profilowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Wodzie. Oba licea, mimo że istniały sześć lat, nie cieszyły się zainteresowaniem i z tego powodu nie utworzono w nich choćby jednej klasy.

polecane: Dzwonią do Ciebie te numery? Nie odbieraj!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie