Cykl "Weekend z PKM" Dziennika Bałtyckiego z nagrodą...

  Cykl "Weekend z PKM" Dziennika Bałtyckiego z nagrodą specjalną za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim [wideo,zdjęcia]

  szym

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Cykl "Weekend z PKM" Dziennika Bałtyckiego z nagrodą specjalną za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim
  1/19

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  W czwartek, 4 października, w Pomorskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyły się Regionalne Obchody Światowego Dnia Turystyki pod hasłem przewodnim "Turystyka i cyfrowa transformacja". Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody. Za cykl "Dziennika Bałtyckiego" "Weekend z PKM" Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego odebrał Tomasz Michalski, szef biura reklamy „Dziennika Bałtyckiego”.
  Podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk wręczył nagrody "za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim." Te przyznano w takich kategoriach jak:
  • Wydarzenie roku,
  • Innowacja w turystyce,
  • Oferta turystyczna,
  • Osobowość roku,
  • Inwestycja w turystyce,
  • nagroda główna Gryf Pomorski.


  Zobacz galerię

  Podczas wydarzenia przyznano również odznaczenia państwowe, które nadawał minister sportu i turystyki, a także nagrody i wyróżnienia Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

  Tomasz Michalski, szef biura reklamy „Dziennika Bałtyckiego” odebrał nagrodę za cykl "Weekend z PKM".

  Pomorska Kolej Metropolitalna
  to nie tylko łatwy i wygodny dojazd do pracy czy szkoły, ale także doskonały transport na weekendowe wyprawy z całą rodziną. Właśnie dlatego powstał cykl opowieści na naszych łamach i filmów w serwisie dziennikbaltycki.pl pod hasłem „Weekend z PKM”, w których podpowiadamy, co warto zobaczyć na jej trasie.

  Zobacz też: Weekend z PKM. Dom do góry nogami, unikalne skarby CEPR w Szymbarku, czyli Kaszuby w pigułce

  Przypomnijmy, 1 października 2015 r. pierwszy pociąg PKM ruszył z Kartuz przywracając po 70 latach połączenie kolejowe z Gdańskiem. W grudniu 2016 roku doszło do kolejnego historycznego momentu. Mieszkańcy powiatu kościerskiego po wielu latach oczekiwania wreszcie uzyskali bezpośrednie połączenie z Gdańska Głównego do Kościerzyny przez stację Gdańsk Port Lotniczy.

  Z roku na rok padają kolejne rekordy. W 2017 roku z linii PKM skorzystało ponad 3 mln osób. Oznacza to 50-procentowy wzrost liczby pasażerów w stosunku do 2016 roku. Największy przyrost liczby pasażerów widać na trasie z Kartuz do Gdańska.

  - Pomorska Kolej Metropolitalna była najodważniejszą inwestycją infrastrukturalną Samorządu Województwa Pomorskiego i, jak pokazał czas, niezwykle potrzebną, odpowiadającą na potrzeby mieszkańców. Obecnie pociągi linii PKM przewożą nawet do 380 tys. pasażerów miesięcznie. W zeszłym roku z linii skorzystało 3 mln, a w tym coraz bardziej realne staje się przekroczenie progu 4 mln pasażerów. Cieszę się, że coraz więcej Pomorzan przekonuje się do transportu kolejowego, jesteśmy pod tym, względem liderem wśród innych regionów. To efekt konsekwentnie wprowadzanych przez samorząd zmian. Zdaję sobie sprawę, że bez dalszych inwestycji nie będzie możliwe pełne wykorzystanie potencjału linii. Dlatego też przygotowujemy się do elektryfikacji linii oraz budowy nowego przystanku Gdańsk Firoga - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


  Zobacz: Weekend z PKM. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kota ogonem

  donChichot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak obrócić klęskę (urodzaju) w sukces premiowy.
  Reklama m. in. wspierania turystyki rowerowej przez instytucją, która rowerzystów aktywnie zwalcza na pokładzie swoich pociągów.
  Jeżdżę z Regio,...rozwiń całość

  Jak obrócić klęskę (urodzaju) w sukces premiowy.
  Reklama m. in. wspierania turystyki rowerowej przez instytucją, która rowerzystów aktywnie zwalcza na pokładzie swoich pociągów.
  Jeżdżę z Regio, na PKM szkoda mi czasu.

  Całe przedsięwzięcie to kliniczny przykład zarżnięcia samograja przez brak planowania, przemyślenia i myśli przewodniej. Miliony niedopracowanych szczegółów, jakby inwestor nie wierzył, ze to wogóle ruszy. I bezradność wobec podstawowych problemów oraz zaskoczenie frekwencją. Podlane miliardowym (3x większym niż planowano) budżetem.
  A na koniec, jak już się jakoś kula i przycichło, piersi po ordery i premie...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cyfrowa transformacja?

  Witek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Jaka cyfrowa transformacja na PKM? Pociągi zapowiadane z megafonów, bo system info. pasażerskiej oklejony taśmami i ciągle w fazie testu. A gdzie system e-Zdrowie tak szumnie zapowiadany? Jak nie...rozwiń całość

  Jaka cyfrowa transformacja na PKM? Pociągi zapowiadane z megafonów, bo system info. pasażerskiej oklejony taśmami i ciągle w fazie testu. A gdzie system e-Zdrowie tak szumnie zapowiadany? Jak nie potraficie poradzić sobie z tematami typu cyfrowe społeczeństwo, to przekażcie sprawy fachowcom.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo