Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)

W meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk wysoko przegrała w Krakowie z zespołem Cracovii 0:3 (0:1). Cracovia: Kaczmarek - Struna, Trivunović, Kosanović, Suart - Boljević (82 Giza), Szeliga - Visnakovs (65 Dudzic), Klich, Suvorov - Ntibazonkiza (65 Masaryk). Małkowski - Pietrowski, Bąk, Vućko, Andriuskievicius (60 Deleu) - Traore, Surma, Nowak (65 Popielarz) - Dawidowski, Buval, Lukjanovs (60 Poźniak).

1 minuta - sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy rozpoczął mecz w Krakowie

2 min. - po dośrodkowaniu Suworowa i strzale głową Struny słupek uratował Lechię przed utratą gola. Nitbazonkiza nie zdążył z dobitką

5 min. - silny strzał z dystansu Traore, ale niecelny

7 min. - po dośrodkowaniu Pietrowskiego źle w piłkę głową trafił Buval i piłka przeleciała obok bramki

11 min. - groźna kontra Lechii. Pietrowski nie podawał w pole karne zbyt dokładnie, ale do piłki mógł jeszcze dojść Nowak, ale w ostatniej chwili jego próba strzału została zablokowana

17 min. - niecelna próba strzału z dystansu Nowaka

17 min. - świetna okazja Ntibazonkizy, ale źle przyjął piłkę i w ostatniej chwili skutecznie interweniował Andriuskevicius

18 min. - po dośrodkowaniu Klicha z rzutu rożnego Trivunović wejściem w style karate uprzedził Małkowskiego i skierował piłkę do bramki. Futbolówka odbiła się jeszcze od Surmy. Cracovia - Lechia 1:0!

20 min. - po strzale głową Lukjanovsa z problemami piłkę na rzut rożny wybił Kaczmarek

24 min. - niecelny strzał zza pola karnego Dawidowskiego

27 min. - bardzo ładna akcja na prawej stronie Pietrowskiego i Dawidowskiego, ale podanie "Dawida" w pole karne było niedokładne

29 min. - po strzale Traore z rzutu wolnego piłkę z problemami złapał Kaczmarek

37 min. - nikt nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Traore w pole karne

41 min. - ostry strzał Visnakovsa i dobra interwencja Małkowskiego

44 min. - sędzia doliczył jedną minutę

45 min. - koniec pierwszej połowy. Cracovia prowadzi z Lechią 1:0

46 min. - początek drugiej połowy meczu w

48 min. - Klich mocno zagrał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, fatalny błąd zrobił Małkowski, który zrobił krok do przodu i nie sięgnął futbolówki, która wpadła do siatki. Cracovia - Lechia 2:0!

49 min. - strzał Surmy zablokowany i piłka wyleciała na rzut rożny

55 min. - dośrodkowanie Pietrowskiego do Lukjanovsa, ale "Wania" nie zdołał oddać strzału z kilku metrów

58 min. - Ntibazonkiza z łatwością ograł Andriusekviciusa i zagrał na wolne pole do Visnakovsa, który w czystej sytuacji pokonał Małkowskiego. Cracovia grami Lechię już 3:0!

60 min. - dwie zmiany w Lechii: za Andriuskeviciusa wszedł Deleu, a za Lukjanovsa wszedł Poźniak

63 min. - niecelny strzał Surmy

64 min. - kolejna świetna szansa Cracovii. Po podaniu Ntibazonkizy strzelał Klich, ale skuteczną interwencją popisał się Małkowski

64 min. - piętą próbował strzelać Dawidowski, ale Kaczmarek nie dał się zaskoczyć

65 min. - zmiana w Lechii: za Nowaka wszedł Popielarz

65 min. - dwie zmiany w Cracovii: za Nitbazonkizę wszedł Masaryk, a za Visnakovsa wszedł Dudzic

72 min. - po zagraniu Dudzica piętą strzelał Masaryk, ale dobrą obroną popisał się Małkowski

82 min. - zmiana w Cracovii: za Boljevicia wszedł Giza

87 min. - kolejna bramkowa okazja Cracovii. Masaryk jednak nie sięgnął piłki po zagraniu Dudzica

88 min. - niecelny strzał Masaryka z dystansu

90 min. - żółta kartka dla Suarta za faul na Traore

90+1 min. - po strzale Traore z rzutu wolnego piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Cracovii

90+4 min. - koniec meczu! Cracovia wygrała z Lechią 3:0!