Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Coraz więcej z nas chce jeść "bez chemii". Ty też? Zmieniamy nawyki

Lucyna Talaśka-Klich
Lucyna Talaśka-Klich
Konsumenci szukają żywności z oznaczeniem eko
Konsumenci szukają żywności z oznaczeniem eko pixabay.com/kie-ker
Coraz więcej osób decyduje się na kupno żywności ekologicznej. I choć jest ona droższa niż żywność konwencjonalna, to sprzedaż jej rośnie. Szczególnie w dobie koronawirusa.

- Wiele lat temu nasza córka miała ostre objawy alergii - mówi Mieczysław Babalski, przewodniczący Kujawsko - Pomorskiego Stowarzyszenia Producentów Ekologicznych EKOŁAN, prekursor rolnictwa ekologicznego w naszym regionie. - Gdy przeszliśmy na ekologiczną produkcję żywności i córka zaczęła jeść to, co sami wyprodukowaliśmy, objawy alergii ustąpiły.

To Cię może też zainteresować

Jego zdaniem osób, które doceniają żywność wyprodukowaną bez chemii, jest coraz więcej: - Szczególnie w czasie pandemii produkty ekologiczne sprzedają się bardzo dobrze. Najwidoczniej więcej osób postawiło na zdrowy styl życia. A przecież jesteś tym, co jesz.

Można kupić surowce i przetwory bez chemii

W województwie kujawsko-pomorskim można kupić nie tylko np. ekologiczne owoce, czy warzywa, ale także produkty przetworzone. Tutaj znajduje się piętnaście przetwórni produkujących np. ekologiczne przetwory z owoców i warzyw oraz zbożowe czy mięsne.

- Konsumenci szukający żywności ekologicznej znajdą ją poprzez kujawsko-pomorski e-bazarek - mówi Agnieszka Dobosz-Idzik, kierownik Działu Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie. - Nasi doradcy także chętnie pomogą w dotarciu do konkretnych rolników, oczywiście za ich zgodą.

Kilkadziesiąt produktów znajdziesz w internecie

Po wpisaniu adresu: www.kujawskopomorskiebazarek.pl/produkty-ekologiczne można znaleźć 62 produkty ekologiczne. Są wśród nich owoce i warzywa (np. kapusta, ziemniaki, cebula, marchew, buraki, ogórki, truskawki, maliny i borówki), przetwory zbożowe (od mąki po kasze i makarony) oraz przetwory mięsne (kiełbasy, szynki, kaszanki, wątrobianki), tuszki drobiowe i jaja.

Klikając w poszczególne produkty widoczna jest cena oraz kontakt do producenta. Klient może wybrać, czy decyduje się na wysyłkę, dowóz, czy osobisty odbiór towaru od producenta.

Co powinien zrobić producent aby wstawić ogłoszenie? Wystarczy zarejestrować się na stronie e-bazarku, a następnie dodać swoje produkty. KPODR zapewnia, że wszystko jest całkowicie bezpłatne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Coraz więcej z nas chce jeść "bez chemii". Ty też? Zmieniamy nawyki - Gazeta Pomorska

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki