Coraz więcej turystów w Gdańsku. Za co lubią to miasto?...

  Coraz więcej turystów w Gdańsku. Za co lubią to miasto? [WYNIKI BADAŃ]

  red./PS

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Coraz więcej turystów w Gdańsku. Za co lubią to miasto? [WYNIKI BADAŃ]

  ©fot. Karolina Misztal

  Za co turyści lubią Gdańsk, skąd i dlaczego tu przyjeżdżają i jakie wrażenia zostają w nich po wizycie? - na te pytania odpowiedzi znalazła Gdańska Organizacja Turystyczna.
  Coraz więcej turystów w Gdańsku. Za co lubią to miasto? [WYNIKI BADAŃ]

  ©fot. Karolina Misztal

  Badanie wśród turystów przeprowadziła Gdańska Organizacja Turystyczna i Pomorski Instytut Naukowy. Dane zebrano w oparciu o ankiety, przeprowadzone wśród turystów odwiedzających Gdańsk.

  - Na tej podstawie mogliśmy zobrazować, kim są ci ludzie, czym do nas przyjeżdżają, jak spędzają czas, jakie miejsca odwiedzają i co najważniejsze: jak podoba im się w Gdańsku - mówi Barbara Chmielewska z GOT.


  Badania służą dostosowaniu ofert i strategii marketingowych w branży turystycznej, a więc obiektów noclegowych, restauracji, ale też instytucji kultury. Na podstawie wiedzy, jakie trasy pokonują turyści, można na przykład określić, które instytucje być może powinny ze sobą współpracować. To także informacja dla urzędu miasta, pozwalająca stwierdzić, które obiekty turystyczne są doceniane w Polsce i za granicą. I wskazówka, czy miasto odpowiednio się rozwija.

  Wyniki za rok 2016 są bardzo dobre dla miasta. Prawie 2 mln gości (w ubiegłym roku 1 mln 988 396 tys.) odwiedziło w ciągu roku Gdańsk, w tym ponad 769 tys. w okresie letnim, a samo miasto zyskało bardzo wysokie oceny.

  Turyści i odwiedzający najczęściej spędzali czas w Gdańsku na spacerze 56,20 proc., odpoczywając na plaży 53,83, zwiedzając 53,03.

  Najpopularniejsze miejsca wśród turystów i odwiedzających plaża 66,49 proc., Bazylika Mariacka 29,02, Park Oliwski 26,39.

  Sprawdzono także jak turyści i odwiedzający oceniają Gdańsk w skali od 0 do 5?

  Atmosferę miasta ocenili na 4,53, życzliwość mieszkańców na 4,44, ofertę kulturalną na 4,28, a ofertę rozrywkową na 4,24.  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP