Codziennik kulturalny - wtorek, 23 września 2008 r.

  Codziennik kulturalny - wtorek, 23 września 2008 r.

  Anita Białous

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na wtorek? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Słoneczne miasto


  20.30
  Sopot, kino Polonia, Bohaterów Monte Cassino 55/57
  Bilety: 15 zł (2 seanse).


  Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort w ramach cyklu "Bohaterowie klasy robotniczej", prezentującego dzieła z proletariackiego nurtu w dziejach kina, wyświetli czesko-słowacki film "Słoneczne miasto". Bohaterowie komediodramatu, czwórka przyjaciół, robotników z Ostrawy, traci pracę.
  Nie załamują jednak rąk, tylko na spółkę kupują starą, zdezelowaną ciężarówkę, by wykorzystywać ją do przedsięwzięć transportowych. Biznes idzie im nie najlepiej, a na domiar złego samochód zostaje pewnego dnia skradziony, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na ich życie osobisto-rodzinne, już wcześniej zresztą skomplikowane. Opowieść o wzlotach i upadkach czterech ostrawskich bezrobotnych, melancholijnej rezygnacji z marzeń i wciąż dającej nadzieję solidarności jest ciepła i sympatyczna, sprawnie wydobywająca humor z dramatycznych sytuacji oraz niepozbawiona swoistej poezji, o którą w paskudnym krajobrazie przemysłowego miasta niełatwo.

  Zajęcia jogi


  9.00
  Gdańsk, klub Żak, Grunwaldzka 195/197
  Bilety: 25 zł


  Joga to zestaw ćwiczeń, podczas uprawiania których umysł i ciało pracują w harmonii. W efekcie człowiek cieszy się wewnętrzną równowagą i spokojem. Prowadzone w każdy wtorek i czwartek przez choreografkę, nauczycielkę tańca współczesnego i współzałożycielkę teatru tańca Kino Variatino, Annę Haracz, zajęcia pozwalają w bezpieczny sposób pracować z ciałem, oddechem i świadomością. W zgodzie ze swoimi możliwościami i potrzebami mogą ćwiczyć osoby o różnych predyspozycjach. Wystarczy tylko zabrać ze sobą wygodny strój (spodnie), matę, koc i pasek.

  Pinokio


  10.00
  Gdańsk, teatr Miniatura, Grunwaldzka 16
  Bilety: 12 zł


  Bajkę o drewnianym pajacyku, który pragnie zostać chłopcem, zna chyba każde dziecko. W teatrze Miniatura widzowie mogą obejrzeć spektakl na podstawie dzieła Carlo Collodiego. Spektakl "Pinokio" to przepiękna metafora, mówiąca o trudzie wychowania i dorastania, przemianie dziecka w dorosłego człowieka oraz specyficznej relacji ojciec - syn. Tekst zaadaptował na potrzeby sceny Konrad Dworakowski, teksty piosenek napisał Marcin Ehrlich, muzykę - Gabriel Menet. Scenografia to dzieło Ireneusza Salwy. Spektakl wyreżyserował Jacek Malinowski.

  Świat Słowian


  [i]18.00
  Gdańsk, Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury, Długa 35
  Wstęp wolny[i]

  W Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury otwarta zostanie wystawa rosyjskich ilustratorów polskiej i rosyjskiej literatury zatytułowana "Świat Słowian: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość". Zaprezentowane zostaną prace Jewgienija Podkołzina oraz Natalii Salijenki, współpracującej z czasopismem dla dzieci "Murziłka". Tego dnia RCNK odwiedzi także pisarz Jurij Niecziporienko, piszący opowiadania dla dzieci i młodzieży.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo