Codziennik kulturalny - środa, 18 lutego 2009 r.

RedakcjaZaktualizowano 
W spektaklu "Łup" zobaczymy popularnych aktorów teatru Wybrzeże
W spektaklu "Łup" zobaczymy popularnych aktorów teatru Wybrzeże Grzegorz Mehring
Nie masz jeszcze planów na środę? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

Komedia w domu żałoby

19.00
Scena Kameralna, Bohaterów Monte Cassino 55/57
Bilety: 20 i 30 zł

Doczesne szczątki nieodżałowanej pani McLeavy spoczywają jeszcze w trumnie w jej rodzinnym domu, ale nad zwłokami zmarłej zaczynają się dziać osobliwe rzeczy. Opiekująca się nią w jej ostatnich chwilach pielęgniarka ma swoje zakusy na szanownego wdowca, syn ma jakieś podejrzane konszachty z karawaniarzem, a do tego dom pana McLeavy'ego nachodzi tajemniczy pracownik miejskich wodociągów. To tak naprawdę inspektor Truscott ze Scotland Yardu, szukający tu pieniędzy zrabowanych w banku. Nie wie jeszcze, że pliki banknotów zostały ukryte w trumnie, a ciało pani McLeavy - w szafie... Sztuka "Łup" brytyjskiego skandalisty Joe Ortona pełna jest absurdalnych sytuacji. Reżyser Iwo Vedral nie skorzystał z okazji, by na Scenie Kameralnej wystawić kolejną farsę. Ale komediowych sytuacji nie brakuje. W spektaklu gra piątka popularnych aktorów teatru Wybrzeże - Anna Kociarz, Mirosław Baka, Krzysztof Gordon, Grzegorz Falkowski i Maciej Konopiński.

Filmy na molu

19.00
Sopot, kawiarnia Bursztynowa, molo
Wstęp wolny

Na molo warto wybrać się nawet zimą, zwłaszcza jeśli interesują nas nowe zjawiska w sztuce. Pierwsze w tym miesiącu spotkanie z cyklu Bursztynowa Fregata będzie składało się z dwóch osobnych prezentacji. Początkową część wieczoru wypełni ExNihil Studio i Agata Stanisz prezentując krótkie formy filmowe swojego autorstwa. Później widzów czeka pokaz prac wideo Agaty Stanisz, pod tajemniczym tytułem "booksuk show". Artystka jest antropologiem kultury, a jej działania rozgrywają się na pograniczu sztuki i badań naukowych. "Booksuk" według samej autorki jest projektem, który pokazuje proces tworzenia wizerunku z naciskiem położonym na ciało.

Żywe środy

21.00
Sopot, klub Papryka, Grunwaldzka 11
Wstęp wolny

Impreza w klubie Papryka, należąca do cyklu "Żywe środy", odbędzie się tym razem pod hasłem Carnival Jamm i, jak nazwa wskazuje, możemy liczyć na żywe granie w zabawowym nastroju. Na jamach zawsze goszczą znani muzycy z trójmiejskiego środowiska rockowego i jazzowego. Znienacka może się także pojawić gwiazda koncertująca akurat na Wybrzeżu. Trudno powiedzieć, kto pojawi się tym razem, ale smak dobrej zabawy polega przecież także na elemencie zaskoczenia.

Szalone nożyczki

19.30
Gdynia, Teatr Muzyczny, pl. Grunwaldzki 1
Bilety: 40 i 50 zł.

Sztuka Paula Portnera to kryminalna farsa, która toczy się w gdyńskim zakładzie fryzjerskim. Jeśli chcesz wiedzieć, kto zabił, zadecyduj sam - takie nietypowe zadanie mają widzowie spektaklu Teatru Muzycznego. Publiczność musi nie tylko wykazać się pamięcią i spostrzegawczością (proszona jest o pomoc w rekonstrukcji zdarzeń), ale i wybiera (głosując) zbrodniarza. W sztuce wyreżyserowanej przez Macieja Korwina występują m.in. Magdalena Smuk, Iwona Konieczkowska-Jończyk i Paweł Bernaciak.

Kontrabasista

19.00
Gdynia, Teatr Miejski, Bema 26
Bilety: 20 i 28 zł

Monodram "Kontrabasista", na podstawie tekstu Patricka Süskinda, to tylko pozornie opowieść o muzyku zasiadającym w ostatnim rzędzie orkiestry symfonicznej. Pozornie, bo naprawdę to historia człowieka wrażliwego, jego rozpaczliwej samotności i bezsilności. Trochę śmieszna, trochę smutna, trochę zwykła, ale bardzo prawdziwa, bo większość z nas gra w życiu na jakimś "kontrabasie"... Na scenie jeden aktor - Dariusz Siastacz.

Fame

19.00
Gdynia, Teatr Muzyczny, pl. Grunwaldzki 1
Bilety: 34-70 zł

Musical "Fame" to historia pełna dramatycznych sytuacji, opowieść o marzeniach, wielkim talencie, pierwszej miłości, pasji życia oraz o dominującym pragnieniu młodych ludzi, by od-mienić swój los i zrobić karierę, a także o cenie jaką trzeba zapłacić za sukces. Śledzimy losy studentów, od rygorystycznych egzaminów, poprzez mordercze treningi, aż po pierwsze, okupione ciężką pracą sukcesy. Dla wielu z nich kariera artystyczna to jedyna droga do wyrwania się z etnicznego getta i patologicznych środowisk.

Kobiece filmy

20.30
Sopot, kino Polonia, Boh. Monte Cassino 55/57
Bilety: 17 i 30 zł (2 i 5 projekcji)

Dyskusyjny Klub Filmowy Marcello rozpocznie nowy cykl zatytułowany "Kobieta jest kamerą". Na
przegląd złoży się dziesięć obrazów, m.in. "Kobieta samotna" Agnieszki Holland, "Krzyk" Barbary Sass, "Anioł przy moim stole" Jane Campion, "Życie ukryte w słowach" Isabelle Coixet i
"Jestem" Doroty Kędzierzawskiej. Środowa projekcja objęta jest zakazem reklamowania w mediach. Więcej informacji na stronie www.dkfmarcello.com

polecane: Wybory 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie