Codziennik kulturalny - środa, 17 września 2008 r.

  Codziennik kulturalny - środa, 17 września 2008 r.

  Magdalena Andrzejczyk, Anita Białous

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na środę? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Pinokio powraca do Miniatury


  10.00,
  Gdańsk, teatr Miniatura, Grunwaldzka 16, tel. 058 341 94 83
  Bilety: 12 zł


  Po wakacyjnej przerwie swoją działalność wznawia teatr Miniatura. Do końca września będzie można oglądać przedstawienie "Pinokio" w reżyserii Jacka Malinowskiego. Spektakl, który miał premierę 1 czerwca br., powstał na podstawie bajki o tym samym tytule Carlo Collodiego.
  To przepiękna metafora, mówiącą o trudzie wychowania i dorastania, przemianie dziecka w dorosłego człowieka oraz specyficznej relacji ojciec - syn. Książka zaliczana jest do klasyki literatury dla dzieci. Powieść doczekała się wersji filmowych, a pomysł wydłużania się nosa u kłamcy stał się rozpoznawalnym motywem kulturowym. Aktorzy teatru Miniatura z tą znaną opowieścią zmierzyli się za pomocą żywego planu i marionetek sycylijskich. Tekst zaadaptował na potrzeby sceny Konrad Dworakowski, teksty piosenek na-pisał Marcin Ehrlich, muzykę - Gabriel Menet. Scenografia to dzieło Ireneusza Salwy. Jakub Ehrlich zagra Pinokia, Jerzy Nawojski Dżepetta, a Jacek Gierczak - Ogniojada, zaś Magdalena Żulińska odtworzy rolę Lisa.

  Boisko bezdomnych


  20.00
  Gdańsk, kino Kameralne, Długa 55/57
  Bilety: 10-14 zł.


  W ramach pokazów replik XXXIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w kinie Kameralnym obejrzymy film "Boisko bezdomnych" Katarzyny Adamik, córki Agnieszki Holland. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie. Film przedstawia historię powstania drużyny piłkarskiej bezdomnych. Głównym bohaterem jest Jacek Mróz, czterdziestoletni były zawodnik reprezentacji piłkarskiej Polski, obecnie życiowy rozbitek i mieszkaniec Dworca Centralnego.

  Zatańcz tango argentyńskie


  19.00
  Gdańsk, klub Żak, Grunwaldzka 195/197
  Bilety: 30-75 zł


  W klubie Żak odbywają się lekcje tanga argentyńskiego. Zajęcia dla grupy początkującej, ale kontynuującej naukę, od-bywać się będą w środy, w g. 19.00-20.30, dla grupy średniozaawansowanej - w środy, w g. 20.30-22.00, natomiast grupa z nowego naboru uczyć się będzie w czwartki, w g. 19.00- 20.30. Kurs zmysłowego i ekscytującego tanga poprowadzą uznani instruktorzy i propagatorzy tego tańca, Małgorzata Knopp i Jarosław Chojnacki.

  Żywe środy


  21.00
  Sopot, klub PapryKA, Grunwaldzka 11
  Wstęp wolny


  Cykliczne środowe imprezy zatytułowane "Żywe środy" w klubie PapryKA to wspólne granie i śpiewanie ze znanymi trójmiejskimi (choć nie tylko) muzykami. Do tej pory w "jammach" udział wzięli m.in. Leszek Możdżer, Niewinni Czarodzieje, Maryla Rodowicz, Reni Jusis, Marysia Sadowska, Glenskii, a także muzycy z takich zespołów jak Leszcze, Bielizna, Golden Life, Boogie Mafia, ONA, No Limits czy Sistars. Bohaterką dzisiejszej imprezy będzie wokalistka grupy No Limits, Agnieszka Rassalska. Wokalistce towarzyszyć będą instrumentaliści, m.in. klawiszowiec Wojtek Horny, basiści Tomek Przyborowicz i Karol Kozłowski, kontrabasista Jacek Mazurkiewicz, saksofonista Irek Wojtczak i gitarzysta Krzysztof Paul.

  W rytmach reggae


  21.00
  Sopot, klub Stary Rower, Piłsudskiego 15
  Wstęp wolny


  Brzmienia z gatunku roots reggae, dancehall, ragga, jungle oraz funk będą motywem przewodnim dzisiejszej imprezy w Starym Rowerze. Głównodowodzącym zabawy będzie gdyński DJ i producent Kadubra. W jego dyskografii znajduje się wiele autorskich wydawnictw, w większości winylowych. Jest autorem remiksów dla takich wykonawców jak Habakuk, K.A.S.A , WWS i Vavamuffin. Obok Kadubry zagrają także Mr Venom - DJ poruszający się swobodnie w stylistyce reggae - dancehall, współtworzący NoDuck-Crew Soundsystem oraz Jungle Jesus, współzałożyciel tego kolektywu i wytwórni NoDuckRecords, znany ze współpracy z Zion Train, Rootsman, Lecturer, Ninja Tune, Skalpelem oraz Tworzywem Sztucznym.
  Sety Jungle Jesusa to wybuchowa mieszanka najlepszych utworów ragga - jungle.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo