Codziennik kulturalny - sobota-niedziela, 27-28 września...

  Codziennik kulturalny - sobota-niedziela, 27-28 września 2008 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na weekend? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Koncerty na polu golfowym


  W weekend warto wybrać się na podwejherowskie pole golfowe Sierra Golf Club w Pętkowicach. Zapowiada się tam mnóstwo atrakcji: zabawy dla dzieci, gastronomia i koncerty. A wszystko dlatego, że do końca tygodnia trwają europejskie eliminacje mistrzostw świata w golfie - Omega Mission Hills World Cup. Dwuosobowe drużyny z całego świata walczą o trzy miejsca w kwalifikacjach i szansę wzięcia udziału w golfowych mistrzostwach świata w Chinach. Te prestiżowe zawody są też okazją do szerszego zaprezentowania golfa. W sobotę od g. 10.30 będzie trwał piknik golfowy. Dla dzieci przygotowano plac zabaw, ślizgawkę i zamek do skakania.
  Dla chętnych widzów będzie prowadzona akademia golfa. O g. 18 koncert wieczoru - wystąpi popowa wokalistka Monika Brodka. Na niedzielę, również od g. 10.30 zaplanowano wiele atrakcji dla gości. Wystąpi zespół Rema Band, czynna będzie też akademia golfa. Natomiast od g. 14 na wejherowskim rynku będzie trwała impreza promująca golf. Na polu golfowym około godz. 16 nastąpi ceremonia wręczenia nagród, zaś o 16.30 rozpocznie się koncert piosenkarki Reni Jusis. Bilety: 25 zł.

  Młodzi i energiczni


  Sobota 19.00
  Gdynia, klub Ucho, św. Piotra 2
  Bilety: 40 zł


  Klub Ucho chętnie lansuje młode zespoły, Maypole i Matcghbix, które wystąpią w sobotni wieczór, należą do nadziei polskiego rocka. Oba uprawiają muzykę wywodzącą się z nurtu hardcore, więc dużej dawki energii płynącej ze sceny możemy być pewni. Maypole pochodzi z podwarszawskiego Milanówka i od niedawna może się poszczycić debiutanckim albumem "In Your Hands", wydanym nakładem Burning Chords. Gdyński koncert będzie promował właśnie ten krążek. Matchbox pochodzi z Bydgoszczy, gra muzykę "california hard core" (według własnej definicji) i chwali jakość i temperaturę swoich występów na żywo.

  Trio bardzo mocne


  [i]Niedziela 19.00
  Gdynia, klub Pokład, Jana Pawła II 11
  Bilety: 60 zł[i]

  Pół roku temu w czasie wiosennej edycji cyklu koncertowego JaZzGdyni znakomicie zagrało trio Brada Mehldaua. W niedzielę będziemy mogli, pod szyldem zespołu Fly, usłyszeć dwóch muzyków z tamtego zespołu - perkusistę Jeffa Ballarda i kontrabasistę Larry'ego Grenadiera z saksofonistą Markiem Turnerem. Oznacza to współczesny jazz najwyższej jakości, jedno z większych przeżyć artystycznych jesiennego sezonu. Każdy z trzech muzyków jest wybitnym instrumentalistą dysponującym własnym brzmieniem i stylem grania. Równocześnie doskonale potrafią słuchać siebie nawzajem, a zespół jest sumą ich indywidualnych umiejętności.

  Zwyczajne szaleństwa


  [i]Sobota, niedziela 17.00
  Gdańsk, teatr Wybrzeże, Targ Węglowy
  Bilety: 20-30 zł [i]

  Duża Scena teatru Wybrzeże po wakacyjnej przerwie wznawia działalność. W weekend będzie można obejrzeć spektakl "Zwyczajne szaleństwa" na podstawie sztuki autorstwa znanego czeskiego reżysera, Petra Zelenki.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo