Codziennik kulturalny - sobota-niedziela, 27-28 grudnia 2008...

  Codziennik kulturalny - sobota-niedziela, 27-28 grudnia 2008 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na weekend? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Metropolia jest Okey!


  Sobota 17.00
  Gdynia, klub Ucho, św. Piotra 2
  Niedziela 18.00
  Sopot, klub Sfinks, Powstańców W-wy 17
  Wstęp wolny


  Ostatni festiwal w roku, Met-ropolia jest Okey!, jest muzyczno-teatralno-tanecznym maratonem, który odbędzie się w trzech najważniejszych klubach Trójmiasta. Założeniem jest pokazanie publiczności, jak wiele interesującej sztuki powstaje w naszej, tworzącej się metropolii. W
  dodatku wszystkie koncerty są darmowe. Pierwsze dwa z czterech dni będą całkowicie muzyczne, w sobotę swoje podwoje otworzy gdyńskie Ucho, w niedzielę sopocki Sfinks. Spektrum gatunkowe będzie bardzo szerokie, każdy znajdzie coś dla siebie.
  W Gdyni wystąpią m.in. Tymon & The Tranzistors, Sławek Jaskułke 3yo, Saluminesia, Radio Bagdad, Biafro i Leszek Możdżer, Mikołaj Trzaska Band, Kiev Office, Jacek Kulesza Trio, Bassenslave-ment, Jerzy Mazzoll, Robert Usewicz, w Sopocie - Wojtek Mazolewski Quintet, 3Fonia, Helicobacter, Addicted to Rock, Petarda, Ikenga Drummers, Pawilon, Golden Life, Maszyna do mięsa, Lars, Hevelius Brass, Songs of pixies oraz Robert Brylewski.

  Wiele hałasu o nic


  Sobota, niedziela 18.00
  Gdańsk, teatr Wybrzeże, Targ Węglowy
  Bilety: 20 i 30 zł


  Przedpremierowo oglądane jeszcze do wtorku na scenie teatru Wybrzeże "Wiele hałasu o nic" to jedna z rzadziej granych na scenie, komedii Williama Szekspira. Reżyser Adam Orzechowski tak mó-wi o spektaklu: - Wiele hałasu o nic - rzeczywiście o nic? gdy mówimy o przyjaźni, miłości, śmierci w świecie wartości pozornych, w świecie permanentnej wojny, w świecie bez zasad i hierarchii. Gdzie wszyscy manipulują wszystkimi, zapominając o celu tej manipulacji, dla sa-mej czystej, chociaż może wątpliwej przyjemności. Gdzie trwa nieustanna wojna nie o wielkie sprawy, nie o wartości i pryncypia, nie o wielkie pieniądze nawet, ale o małe, wątpliwe przyczółki, dające jednak władzę, choćby tylko nad drugim człowiekiem.

  Brzmienia świata


  Niedziela godz. 20.00
  Sopot, Stary Rower, Pułaskiego 15 (róg Bema)
  Bilety: 10 zł


  Jak co miesiąc projekt OHM zaprasza wszystkich miłośników muzyki improwizowanej na imprezę pełną szalonych, rytmów i melodii prosto z wnętrza duszy zatytułowaną Muzyczne Zjednoczenie Kontynentów. Zabrzmią afrykańskie bębny, australijskie didgeridoo oraz wszystko to, co goście przyniosą ze sobą.

  Filmy z Bollywood


  Sobota 19.00, niedziela 17.30
  Gdańsk, klub Żak, Grunwaldzka 195/197
  Bilety: 8-12 zł


  Przez trzy dni w Sali Suwnicowej klubu Żak będzie można obejrzeć indyjskie filmy. W ramach festiwalu "4 bilet do Bollywood" w sobotę wyświetlony zostanie epicki romans wyreżyserowany przez Ashutosha Gowarikera z pięknymi zdjęciami, poruszającą muzyką A.R. Rahmana i scenami batalistycznymi zapierającymi dech w piersiach, czyli "Księżniczka i cesarz". Natomiast w niedzielę zobaczymy aż dwa filmy - "Pan i pani Iver", subtelną opowieść o rodzącym się uczuciu i dwójce nieznajomych, których początkowo wszystko dzieli, oraz "Sekret" - rozgrywającą się w niezwykłych plenerach Radżastanu baśniową opowieść o ponadczasowym uczuciu.

  Dla dzieci


  Niedziela 17.00
  Gdańsk, klub Plama, Pilotów 11
  Bilety: 7 zł


  Leon Krzycki i Eugeniusz Sienkiewicz, tworzący Teatr Klapa, lepiej znani są maluchom jako Koperek i Kminek, para wiecznie przekomarzających się przyjaciół, którzy w każdym swoim spektaklu przedstawiają maluchom jakąś znaną historię. Tym razem zobaczymy świąteczne przedstawienie zatytułowane "Koperek i Kminek w Betlejem". Wykorzystano w nim fragmenty Pisma Świętego o stworzeniu świata oraz postaci z jasełek. Czeka nas także wspólne śpiewanie kolęd.

  Loretta


  Sobota, niedziela 21.00
  Sopot, Scena Kameralna, Boh. Monte Cassino 55/57
  Bilety: 20 i 30 zł


  Tytułowa bohaterka spektaklu, Loretta, marzy o niezależności. Na drodze do jej osiągnięcia stają: Rosjanka Sophie, niedoszły producent filmów dla dorosłych Michael i zakochany w niej Dave. Sztuka "Loretta" kanadyjskiego autora George'a F. Walkera jest o wolności. Dla Lorrie oznacza ona posiadanie pieniędzy. Sęk w tym jednak, że aby je zdobyć, musi uzależnić się od różnych osób. Na tle groteskowej historii młodej dziewczyny, przybywającej z prowincji do dużego miasta, Walker, prowadzi rozważania o moralnym relatywizmie oraz ucieczce od odpowiedzialności.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo