Codziennik kulturalny - poniedziałek, 22 września 2008 r.

  Codziennik kulturalny - poniedziałek, 22 września 2008 r.

  Anita Białous

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na poniedziałek? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Szumowska przedpremierowo


  20.15
  Gdańsk, kino Kameralne, Długa 55/57
  Bilety: 10-14 zł


  Nagrody XXXIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych rozdane. Kto nie obejrzał produkcji konkursowych na specjalnych pokazach w Gdyni, ten musi teraz poczekać, aż trafią do
  regularnej dystrybucji. Ale od dziś do czwartku w gdańskim kinie Kameralnym będzie można obejrzeć przed-premierowo najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej - "33 sceny z życia", który otrzymał Nagrodę Dziennikarzy oraz nagrodę za reżyserię, zdjęcia i muzykę.
  Bohaterką dramatu jest trzydziestotrzyletnia artystka Julia (Julia Jentsch). Film opowiada o jednym roku, który w jej dotychczasowym życiu zmienia wszystko, co do tej pory uważała za pewne. Po śmierci rodziców rodzina rozpierzcha się i dziewczyna zostaje sama. Jedyną osobą, która przy niej zostaje, jest jej stary przyjaciel i współpracownik, 45-letni Adrian. Oprócz Julii Jentsch (na zdjęciu) na ekranie zobaczymy m.in. Petera Gantzlera, Macieja Stuhra, Andrzeja Hudziaka, Izę Kunę, Rafała Maćkowiaka, Renatę Dancewicz i Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik.

  Zajęcia w Plamie


  15.00-17.00
  Gdańsk, klub Plama, Pilotów 11
  Odpłatność za zajęcia kształtuje się od 20 do 300 zł


  Wraz z nowym rokiem szkolnym w gdańskim klubie Plama zaczęły się warsztaty dla dzieci. Już dzisiaj pociechy będą mogły uczestniczyć w warsztatach taneczno-językowych prowadzonych przez Urszulę Zerek. Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat rozpoczną się o g. 15.00, a dla starszych (7-10 lat) - o g. 16.00. Więcej informacji na temat warsztatów na stronie internetowej www.plama.art.pl.

  Jam session


  20.00
  Gdynia, Jazz Cafe Scena (Teatr Miejski), Bema 26
  Wstęp wolny


  Gdyński klub jazzowy szczyci się już kilkunastoletnią tradycją. Wcześniej funkcjonował jako Sax Club i występowała tutaj czołówka polskich i zagranicznych wykonawców. Obecnie w Jazz Cafe na koncertach najczęściej prezentują się przedstawiciele młodego pokolenia jazzu, ale nie brakuje także gwiazd. W poniedziałki na
  jam sessions spotkać można takich muzyków, jak: saksofonista Adam Wendt, gitarzysta Maciej Grzywacz, kontrabasista Piotr Lemańczyk czy saksofonista Przemysław Dyakowski.

  Hiszpańska pareczka


  18.00, 20.10
  Gdańsk, klub Żak, Grunwaldzka 195/197
  Bilety: 10-18 zł (dwa filmy)


  W ramach cyklu "Filmowa Pareczka" w kinie Żak obejrzymy dwie hiszpańskie produkcje. Najpierw, o g. 18.10, wyświetlony zostanie dramat Julio Medema - "Chaotyczna Anna", opisujący cztery lata z życia początkującej malarki. Widz obserwuje okres po-między jej 18 a 22 urodzinami. Odliczając kolejne dni jak w hipnozie Anna udowodni, że jej istnienie jest tak naprawdę ciągiem dalszego
  życia innych młodych kobiet, które zginęły tragicznie (każda w wieku 22 lat).
  O g. 20.10 obejrzymy film "Zwiąż mnie" najpopularniejszego hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara.  .

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo