Codziennik kulturalny - poniedziałek, 17 listopada 2008 r.

  Codziennik kulturalny - poniedziałek, 17 listopada 2008 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie masz jeszcze planów na poniedziałek? Koniecznie zajrzyj do codziennego repertuaru "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tam polecamy najciekawsze w danym dniu koncerty, imprezy, projekcje filmowe, spektakle czy wystawy.

  Jopek i Youssef w duecie


  19.00,
  Gdynia, klub Pokład, al. Jana Pawła II 11
  Bilety: 110 zł


  Anna Maria Jopek w klubie Pokład promować będzie swoją najnowszą płytę zatytułowaną "Jo & Co". To odważny album koncertowy nagrany z udziałem gości światowej sławy. Na płycie piosenkarce towarzyszy kameruński multiinstrumentalista i wokalista Richard Bona oraz metafizyczny artysta z Tunezji, Dhafer Youssef. Pojawia się także Mino Cinelu - wirtuoz instrumentów perkusyjnych i charyzmatyczny wokalista.
  - Nowy album składa się w połowie z muzyki, w której ja sama jestem gościem: zachwyconym, zdumionym, szczęśliwym - mówi o płycie artystka.
  Dla wszystkich, którzy nie mieli szczęścia usłyszeć tego projektu na żywo, Anna Maria Jopek rusza tej jesieni w trasę prezentującą kolejną jego odsłonę. Obok Dhafera Youssefa do piosenkarki dołączy tym razem flecista, perkusjonista i wokalista Pedro Nazaruk. Gdyński koncert artystki odbędzie się w ramach cyklu "JaZzGdyni".
  We wtorek o g. 17.00, Anna Maria Jopek spotka się z fanami w empiku w gdańskiej Galerii Bałtyckiej.

  Gaelforce Dance


  17.00, 20.00
  Gdynia, Teatr Muzyczny, pl. Grunwaldzki 1
  Bilety: 110 i 170 zł


  Już po raz trzeci w Trójmieście można podziwiać występy zespołu Gaelforce Dance. Irlandczycy łączą taniec nowoczesny z rytmami celtyckich przodków, współczesność z tradycją, balet ze stepowaniem. Oryginalne układy taneczne, połączenie muzyki z grą świateł i ciekawe kostiumy sprawiają, że widownia zawsze wypełniona jest po brzegi. Nobilitacją jest także fakt, że zespół występował m.in. przed takimi osobistościami jak Papież Jan Paweł II czy królowa Elżbieta II.

  Dzikie żądze


  17.30, 20.15
  Gdańsk,Opera Bałtycka, al. Zwycięstwa 15
  Bilety: 80-130 zł


  Warszawski teatr Bajka ponownie zawita do Trójmiasta ze spektaklem "Dzikie żądze". Bohaterami przedstawienia są państwo Griffin, zamożne małżeństwo ze sporym stażem. Pewnego dnia sięgają po porady seksualne zawarte w książce psychoanalityka, dr. Baumgartnera "Zrealizuj swoje fantazje". Żeby ratować małżeństwo, postanawiają zastosować porady doktora. To co nastąpiło potem w sypialni państwa Griffinów, przeszło jednak wyobrażenie nawet terapeuty. Występują: Anna Korcz, Elżbieta Zającówna, Stefan Friedmann, Robert Rozmus i Karol Strasburger.

  Kino offowe


  18.00
  Gdańsk, Kafe Delfin, Opata Rybińskiego 17
  Wstęp wolny


  W ramach cyklu "Kino, wino i domino" zobaczymy cztery krótkometrażowe fabuły i jeden dokument gdańskiego twórcy filmów niezależnych, Bartosza Paducha. Będą to obrazy: "Zakazane" (film ukazujący losy dwóch więźniów), "x2" (historia dwóch młodych osób o tym samym nazwisku), "Leni" (o Leni Riefenstahl), "Bez wizy" (krótka historia o celnikach z pięknym przesłaniem) oraz "Film o człowieku, który stworzył film" (dla nazistów mordujących ludzi bohater filmu był tylko kolejnym numerem w ich obozie, natomiast historia zapamiętała go inaczej).

  Listy miłosne


  18.30
  Sopot, Dworek Sierakowskich, Czyżewskiego 12
  Wstęp wolny


  W ramach kolejnego spotkania z Teatrem przy Stole w Dworku Sierakowskich usłyszymy sztukę Alberta R. Gurneya - "Listy miłosne". Jest to wzruszająca historia wielkiego, skomplikowanego uczucia, a także przenikliwa analiza ludzkich zachowań. Czytają Krzysztof Gordon i Tomira Kowalik. Konieczna jest rezerwacja miejsc pod nr. tel. 058 551 07 56 lub e-mailem na adres biuro@dworek.art.pl.

  Jam session


  20.00
  Gdynia, Jazz Cafe Scena (Teatr Miejski), Bema 26
  Wstęp wolny


  Gdyński klub jazzowy szczyci się już kilkunastoletnią tradycją. Wcześniej funkcjonował jako Sax Club i występowała tutaj czołówka polskich i zagranicznych wykonawców. Obecnie najczęściej prezentują się tu przedstawiciele młodego pokolenia jazzu, ale nie brakuje także gwiazd. W poniedziałki na jam sessions spotkać można takich muzyków jak saksofonista Adam Wendt, gitarzysta Maciej Grzywacz, kontrabasista Piotr Lemańczyk czy saksofonista Przemysław Dyakowski.

  Grace i Gloria


  20.00
  Gdynia, Teatr Miejski, Bema 26
  Bilety: 55-65 zł


  Spektakl "Grace i Gloria", który w ramach Teatru Gościnnego trafi na gdyńską scenę, został przygotowany na jubileusz aktorki Stanisławy Celińskiej. Gra w nim właścicielkę podupadłej farmy, gdzieś na dalekiej amerykańskiej prowincji. Tom Ziegler, autor sztuki, stworzył psychologiczne studium dwóch kobiet - tytułowych Grace i Glorii (w tej drugiej roli Lucyna Malec), które wszystko różni, a które jednak w obliczu ostatecznych doświadczeń osiągają porozumienie. Rola Stanisławy Celińskiej wbija w fotel i zostaje w pamięci. Z ogromnym wyczuciem wcieliła się w kobietę pełną pokory wobec świata.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo