Co zrobić w razie ataku terrorystycznego?

redZaktualizowano 
Archiwum Polska Press
Zachowaj spokój, połóż się na podłodze, nie ryzykuj - to ogólne zasady, jakimi możemy kierować w przypadku zagrożenia atakiem terrorystyczny.

W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o atakach terrorystycznych w Europie. Jak informowaliśmy w czwartek w Łodzi w godzinach późnowieczornych zatrzymany został obywatel Iraku. Funkcjonariuszy zaniepokoiło wskazanie psa wytresowanego do poszukiwania ładunków wybuchowych, który na trasie przejazdu papieża Franciszka w Krakowie wskazał, iż w jednym z mieszkań okolicznych domów mogą znajdować się ładunki wybuchowe.

Udaremniony zamach na ŚDM 2016. W Łodzi zatrzymano Irakijczyka. Planował zamach w Krakowie?

Szczególnie czujni powinniśmy być w miejscach publicznych, m.in. supermarketach, dworcach, w środkach komunikacji. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? MSWiA wskazuje m.in. na rzucające się w oczy nietypowe zachowanie osób, pozostawione bez opieki przedmioty.

Jeśli coś nas zaniepokoi, należy poinformować o tym służby. - Jeżeli dojdzie do akcji ewakuacyjnej lub ratowniczej, zastosuj się do poleceń osób kierujących operacją, zachowaj spokój i bezpiecznie, bez paniki opuść niebezpieczną strefę - radzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Uciekając się z niebezpiecznego miejsca, pomyśl, którędy w pośpiechu można się ewakuować z budynku, metra lub innych zatłoczonych miejsc. Po ogłoszeniu ewakuacji należy zachować spokój, pozwoli to sprawnie i bezpiecznie opuścić zagrożony rejon

Jeśli znajdziemy niebezpieczny przedmiot, pamiętajmy, że nie należy go dotykać. Ciekawość jest niebezpieczna - jak najszybciej oddal się z miejsca zagrożonego wybuchem.

W przypadku, gdy otworzyliśmy paczkę, a jej zawartość wydała nam się podejrzana, należy zamknąć okna i wyłączyć wentylację. - Nie naruszaj jej zawartości: nie rozsypuj, nie przenoś, nie dotykaj, nie wąchaj, nie powoduj ruchu powietrza w pomieszczeniu - radzą specjaliście z MSWiA.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

e
eM.

"Jak informowaliśmy w czwartek w Łodzi w godzinach późnowieczornych zatrzymany został obywatel Iraku."
Kto to pisał i co oznacza to zdanie???

e
eM.

"Jak informowaliśmy w czwartek w Łodzi w godzinach późnowieczornych zatrzymany został obywatel Iraku." Kto to pisał i co znaczy to zdanie???

Dodaj ogłoszenie