sportowy24
  Co u Pana słychac? Janusz Pawłowski - teraz prowadzi...

  Co u Pana słychac? Janusz Pawłowski - teraz prowadzi treningi w Kanadzie

  Paweł Kowalski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Janusz Pawłowski (Flota Gdynia, następnie w okresie dużych sukcesów przez cały czas GKS Wybrzeże Gdańsk) to najbardziej utytułowany judoka pomorski. Na igrzyskach olimpijskich zdobył dwa medale. Brązowy w 1980 r. w Moskwie i srebrny osiem lat później w Seulu.
  Co u Pana słychac? Janusz Pawłowski - teraz prowadzi treningi w Kanadzie

  ©Fot. archiwum prywatne

  W historii światowego sportu zapisał się jako ten, który wykonał najefektowniejszą akcję podczas turnieju judo na igrzyskach olimpijskich w Seulu. Działo się to w trakcie półfinałowej walki z ówczesnym mistrzem świata, Japończykiem Yosuke Yamamoto.

  Po zakończeniu zawodniczej kariery Pawłowski szkolił kadrę Kuwejtu, potem kadrowiczów Włoch, wychowując w Italii olimpijczyka. Z kolei przez dwa lata był selekcjonerem polskiej kadry i za jego kadencji biało-czerwoni zdobyli na mistrzostwach świata 2 złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe. Od 2000 r. trenował judoków Słowenii, potem przeniósł się do włoskiego centrum szkolenia w Turynie. 20 czerwca tego roku podpisał 3-letni kontrakt na szkolenie kanadyjskich judoków.

  - Kanadyjczycy utworzyli w prowincji Quebec, ściślej w Montrealu, na terenie byłych obiektów olimpijskich, wielki Narodowy Instytut Sportowy i w tym ośrodku podjąłem pracę po pozytywnym zaliczeniu otwartego konkursu na trenera judo - powiedział nam Pawłowski. - Instytut z bogatą infrastrukturą, także rehabilitacyjną, robi wrażenie wręcz kosmicznego.

  - Do Gdańska na rodzinne odwiedziny Janusz przyjedzie dopiero na Boże Narodzenie - wzdycha pani Mariola, żona trenera tułacza. Dodaje, że z opanowaniem języka francuskiego, powszechnego w prowincji Quebec, nie powinien mieć kłopotów, bo szybko przyswaja sobie przydatne mu obce języki.

  Szukasz więcej sportowych emocji?


  POLUB NAS NA FACEBOOKU!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!