Co czeka uczniów w roku szkolnym 2015/2016. Egzaminy i wolne dni

Monika JankowskaZaktualizowano 
Sprawdzian szóstoklasistySkłada się z dwóch części. Pierwsza obejmuje zadania z języka polskiego i matematyki. Druga - z języka obcego nowożytnego. Szóstoklasista przystępuje do sprawdzianu z jednego z języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego. Uwaga - uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Obie części sprawdzianu są przeprowadzane jednego dnia. Część pierwsza trwa 80 minut, druga - 45 minut. Sprawdzian ma formę pisemną. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły. Nie ma jednak powodów do niepokoju - zdaje go każdy, niezależnie od tego, ile punktów uzyskał. Przemek Świderski
Sprawdź, kiedy odbędzie się sprawdzian szóstoklasisty, egzamin gimnazjalny i matura. Przypominamy najważniejsze daty - w roku szkolnym 2015/2016 jest sporo dni wolnych od zajęć dydaktycznych. Przejdź do galerii zdjęć!

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

j
jadzia

wiesz winx

K
K@ptus

Dlaczego szanowne MEN nie ustali, aby egzaminy odbywały się w dni wolne np. w soboty, nie było by problemu z dniami wolnymi i zmartwieniami rodziców co zrobić z dzieckiem, bo szkoła znowu zamknięta ( ma jakieś egzaminy).

g
gonia

Chciałam dodać, że w zespołach szkół, obejmujących podstawówkę i gimnazjum, a takich jest sporo, liczba dni wolnych do dyspozycji wynosi 6, co oznacza, ze przy 1 dniu na sprawdzian szóstoklasisty i 3 na egzaminy gimnazjalne, zostają do dyspozycji 2 dni- akurat 2 maja i piątek po Bożym Ciele. O, i tyle

Dodaj ogłoszenie