Classroom prezenter dla sennych słuchaczy

  Classroom prezenter dla sennych słuchaczy

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  To jeszcze nie jest rewolucja, ale jej początek - tak dr Janusz Kowalik, profesor wizytujący z University of Washington, określił otwarcie nowej pracowni informatyki na Uniwersytecie Gdańskim.
  Pracownia ta, wyposażona w urządzenia umożliwiające łączność bezprzewodową, służy unowocześnieniu kursów i usprawnianiu kontaktów między studentami i wykładowcą. Sprawia, że studenci stają się podczas wykładów i ćwiczeń bardziej aktywni - na równi ze swymi kolegami z USA, gdzie jednak do większego zaangażowania zachęca słuchaczy fakt, że muszą za studia płacić - podkreślił profesor Janusz Kowalik.


  To, że studiujący na UG będą mniej ospali na zajęciach, słuchacze i uczelnia zawdzięczają firmie Hewlett-Packard, która podarowała urządzenia.
  Według Pawła Czajkowskiego, prezesa Hewlett-Packard Polska, projekt Uniwersytetu Gdańskiego został wybrany spośród 80 nadesłanych do HP propozycji. Łącznie w 2008 roku Hewlett-Packard przyznał 15 takich grantów na całym świecie, w ramach programu "Technologie bezprzewodowe w nauczaniu".

  Rozdzielono je pomiędzy 15 wyższych uczelni w regionie EMEA (Europy, Azji i Środkowego Wschodu) w ramach programu, który ma na celu promowanie najbardziej nowatorskich projektów studenckich w dziedzinie nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki.
  Wartość daru dla UG wynosi 100 tysięcy dolarów. Sprzęt kosztował 80 tysięcy dolarów, a ponadto Hewlett-Packard przekazał 20 tysięcy dolarów do dyspozycji kierownika projektu, którym jest prof. Józef Adam Liwo.

  Uniwersytet Gdański jako jedyna uczelnia w kraju wykorzystuje unikatowy program komputerowy classroom prezenter. Pracownia mieści się w sali 51 Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG, przy ul. Wita Stwosza.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo