Ciężka praca dała efekty. Zielonogórzanie zdobyli 18 medali na mistrzostwach Polski

Cezary Konarski
Reprezentanci zielonogórskiej Akademii BUDO i Rozwoju Osobowości zdobyli 18 medali mistrzostw Polski. ABiRO Zielona Góra
18 medali zdobyli reprezentanci zielonogórskiej Akademii BUDO i Rozwoju Osobowości na rozegranych w Łodzi mistrzostwach Polski zorganizowanych przez Polską Unię Karate Tradycyjnego.

Łódź to szczególne miejsce na mapie polskiego karate. To właśnie tutaj w latach 70. powstała jedna z pierwszych sekcji karate w Polsce, prowadzona przez japońskiego mistrza Chiyomaro Shimoda. Uczniem Shimody był Sensei Włodzimierz Kwieciński (9 dan), prekursor karate tradycyjnego w naszym kraju.

W mistrzostwach Polski rywalizowano o medale w ośmiu kategoriach wiekowych, rozegrano 105 konkurencji. Zielonogórzanie spisali się znakomicie, wywalczyli 18 medali – trzy złote, siedem srebrnych i osiem brązowych.

- Podziękowania należą się wszystkim naszym zawodnikom, to były bardzo dobre starty, gdzie czasami mało brakowało, żeby rywalizować z najlepszymi w finałowej czwórce – powiedział Dariusz Hejduk, trener karateków ABiRO. – Poziom imprezy był bardzo wysoki, a zdarzały się konkurencje z ponad 50 zawodnikami. Wielkie gratulacje należą się Oliwii Kużel, która już czwarty rok z rzędy zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. Nasza praca na treningach, szkoleniach i dodatkowych przygotowaniach do startów, przynosi zakładane efekty. Wszystko zdobywa się w pocie czoła, systematyczną pracą, stawiając sobie najwyższe cele. Serdeczne podziękowania dla wszystkich coachów za wsparcie zawodników w czasie startów i rodzicom za doping.

Medale zawodników ABiRO Zielona Góra:

• Konkurencje indywidualne – złote: Lidia Piosik - dwa, Oliwia Kużel; srebrne: Marta Wojcieszak, Karolina Kiczak, Adam Sobotka, Wojciech Łukaszewski, Kacper Kiczak, Wojciech Augustyniak; brązowe: Mikołaj Matecki - dwa, Marta Wojcieszak, Maurycy Łosowski, Igor Kudła, Kacper Jarzyński.
  • Konkurencje drużynowe – srebrny: zespół w składzie Cyprian Stachowiak, Wojciech Łukaszewski, Adam Sobotka; brązowy: zespół w składzie Lidia Piosik, Oliwia Kużel, Antonina Kostyra.
W Zielonej Górze można nauczyć się trudnej sztuki władania mieczem.

Zielonogórscy samuraje istnieją i władają mieczami jak nikt!...