Cień nad superparkiem rzeźb

  Cień nad superparkiem rzeźb

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej i Parku Rzeźb w Kowalewiczkach (gmina Darłowo) rozpoczęła działalność. Stało się to podczas Dni Kreatywności w atelier grecko-niemieckiego rzeźbiarza Wido Bullera. To dopiero początek, bo fundacja ma bogate plany działalności.
  Niestety, realizację ich może uniemożliwić stan drogi dojazdowej.

  - Boimy się, że jej fatalny stan wszystko zepsuje - mówi Joanna Białkowska, prezes fundacji. - Od roku bezskutecznie błagamy wójta o pomoc. To nic nie pomaga i dlatego w fazie największej budowy byliśmy zmuszeni transportować materiały budowlane wozem z koniem.

  - Widzieli, co kupują - ripostuje Franciszek Kupracz, wójt gm. Darłowo. - Na inwestowanie w tę drogę nie mamy aktualnie pieniędzy w budżecie gminy.

  Wójt zapewnia, że nie skreśla drogi, ale ta inwestycja musi poczekać. - Remontujemy wiele odcinków dróg, którymi także chodzą dzieci do szkół - dodaje Kupracz.

  Według prezes Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej i Parku Rzeźb, najważniejszym punktem programu jest stworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej i Parku Rzeźb, ze specjalną kolekcją rzeźb Wido Bullera (najmniejsza ma 2,5 cm, a największa ponad 4 m).

  - Planowana powierzchnia parku rzeźb wynosi około 50 tysięcy metrów kwadratowych - mówi rzeźbiarz. - Będzie to park naturalny, nie dziki, ale także nie przesadnie uformowany. Rzeźby moje mają wiele wspólnego z formami naturalnymi.

  Buller zapowiada, że prowadzi rozmowy z innymi artystami, zarówno z kraju, jak i zagranicy, którzy są zainteresowani umieszczeniem swoich prac w Kowalewiczkach. Park powinien być gotowy w ciągu kilku miesięcy.

  Do Kowalewiczek, które do tego stopnia spodobały się artyście, że osiadł w tej miejscowości na stałe, ze Sławna można dojechać, kierując się na Jarosławiec, a następnie na Darłowo.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo