Chuligani w szatni piłkarzy Olimpii

Krzysztof Fedak
Piłkarze drugoligowej Olimpii Elbląg przegrali w grupie wschodniej z OKS 1945 Olsztyn 0:2.

Trener Olimpii Elbląg Tomasz Arteniuk w Olsztynie nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Łukasza Pietronia, a na dodatek - w pierwszej połowie meczu - z powodu urazu boisko musieli opuścić Łukasz Wróblewski i Marek Zawada. Rozbici elblążanie w 36 minucie stracili gola po strzale Łukasza Suchockiego. Przed przerwą mogli jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak najpierw Anton Kolosov nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a dobitkę Michała Stawińskiego zablokowali obrońcy.
Wynik spotkania ustalił w 61 minucie Paweł Alancewicz, który w polu karnym, przy biernej postawie elbląskiej defensywy, trafił do siatki.
Po meczu goście zostali zaatakowani przez miejscowych chuliganów. Doszło do szarpaniny, którą zakończyła siłowa interwencja trenera Olimpii.
- Spotykam się pierwszy raz z sytuacją napaści kibiców na szatnię, która według mnie, powinna być święta i chroniona - irytował się Arteniuk.

OKS 1945 Olsztyn - Olimpia Elbląg 2:0 (1:0)
Bramki: Suchocki (36), Alancewicz (61).
OKS: Iwanowski Ż - Podhorodecki, Aziewicz Ż, Koprucki, Stefanowicz, Suchocki (83 Jaroń), Alancewicz (78 Tunkiewicz), Szostek Ż, Filipek Ż, Spychała, Miłkowski (77 Różowicz)
Olimpia: Hyz Ż - Wolański, Jurgielewicz Ż, Treszczotko Ż, Łożyński, Wróblewski (25 Stawiński, 88 Styś), Stankiewicz, Nowacki, Stróż Ż (79 Kowalczyk), Kolosov, Zawada (29 Roszak)

Żółtą kartę otrzymał też rezerwowy zawodnik Olimpii Radosław Kuć.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Materiał oryginalny: Chuligani w szatni piłkarzy Olimpii - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.