Chorwacja - Nigeria, MŚ 2018, grupa D. Luka Modrić bohaterem Chorwatów, którzy zostali liderami grupy [wynik meczu, relacja]

©East News
W sobotę (16.06.2018) Chorwacja pewnie wygrała z Nigerią 2:0 w meczu grupy D piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. [wynik meczu, relacja]

Chorwaci wygrali po raz pierwszy od 1998 roku swój pierwszy mecz na mundialu. Byli zespołem lepszym, ale Nigeryjczycy pomagali im zdobywać bramki.

Piłkarze reprezentacji Chorwacji po pierwszej połowie mieli jedną bramkę przewagi, choć nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali. W 32 minucie po dośrodkowaniu z rogu Luki Modricia i strzale Andreja Kramaricia piłkę do własnej bramkie skierował Oghenekaro Etebo.

Nigeryjczycy nie błyszczeli, a pierwszy celny strzał oddali w 59 minucie spotkania. Chorwaci kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a w 71 minucie ustalili wynik spotkania. W polu karnym faulowany był Mario Mandżukić, a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Modrić. W drugim meczu tej grupy Argentyna zremisowała z Islandią, więc to Chorwacja została pierwszym liderem.

Wcześniej pisaliśmy:

Chorwacja - Nigeria, MŚ 2018, grupa D [gdzie oglądać, transmisja, stream, online, na żywo, wynik meczu]

Transmisję z meczu Chorwacja - Nigeria przeprowadzą stacje TVP 1 i TVP Sport. Początek spotkania o godz. 21. Przedmeczowe studio w TVP Sport rozpocznie się o godz. 20.

A gdzie oglądać mecz Chorwacja - Nigeria w internecie? Bezpłatny stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Z kolei płatny, po wykupieniu specjalnego abonamentu, w serwisach IPLA.tv i Player.pl.

Ponadto, wszystkich naszych Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego pojedynku w serwisie www.dziennikbaltycki.pl.

Chorwacja - Nigeria, MŚ 2018, grupa D: Siłą druga linia

Chorwaci przystąpią do meczu w roli faworyta. Ten zespół stać na sprawienie nie jednej niespodzianki podczas mundialu.

Luka Modrić i Ivan Rakitić to niewątpliwe gwiazdy drugiej linii Chorwatów, która jest bardzo mocna. Do tego w ataku jest Mario Mandżukić. Nigeria w przeszłości potrafiła postraszyć rywali i toczyć równe boje z silniejszymi zespołami na mundialu, ale wydaje się, że tym razem nie ma aż tak dobrej generacji piłkarzy. W tej grupie gra jeszcze Argentyna, więc dzisiejszy mecz będzie bardzo ważny zarówno dla Chorwatów jak i Nigeryjczyków.

Piłkarze reprezentacji Chorwacji będą chcieli się w końcu przełamać, bo już od trzech kolejnych mundiali nie wygrali pierwszego meczu grupowego.

A jak sobotnie spotkanie widzą bukmacherzy? Dla nich faworytem jest Chorwacja (kurs na zwycięstwo - 1,75, na remis - 3,5, na wygraną Nigerii - 5,12).

Mecz: Chorwacja - Nigeria
Data meczu: 16.06.2018