Chojniczanka zremisowała z rywalem z Lotto Ekstraklasy

Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Chojniczanki rozegrali w sobotę pierwszy sparing w tym okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Krzysztofa Bredego zremisowali w Szczecinie z Pogonią 1:1.

W pierwszej połowie więcej podbramkowych sytuacji stworzyli sobie gospodarze pojedynku. Jedną z nich wykorzystali. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Adam Frączczak. A Chojniczanka? Skupiała się głównie na strzałach z dystansu, które na ogół celu nie dochodziły.

Goście długo dążyli do wyrównania. Wreszcie się jednak doczekali bramki. W 54. minucie Tomasz Boczek popisał się efektowną przewrotką w polu karnym, czym kompletnie zaskoczył defensywę Portowców.

W kolejnych minutach zarówno gospodarze jak i goście mieli jeszcze swoje sytuację, ale do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

Co czeka piłkarzy z Chojnic w najbliższym czasie? W następną sobotę rozegrają kolejny sparing. Tym razem ich rywalem będzie Gwardia Koszalin.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)
1:0 Adam Frączczak (26)
1:1 Tomasz Boczek (54)

Pogoń: Łukasz Budziłek (68, Jakub Bursztyn) - Cornel Rapa (46 David Niepsuj), Sebastian Walukiewicz (46, Sebastian Rudol), Lasza Dwali (46 Jarosław Fojut), Hubert Matynia - Spas Delew (46 Marcin Listkowski), Jakub Piotrowski (46 Rafał Murawski), Tomasz Hołota (67 Kamil Drygas), Dawid Kort (46 Sebastian Kowalczyk), Adam Frączczak (46 Ricardo Nunes) - Adam Buksa (67 Maciej Żurawski)

Chojniczanka: I połowa: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Tomasz Boczek, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Jacek Podgórski, Hubert Wołąkiewicz, Paweł Zawistowski, Andrzej Rybski, Adam Ryczkowski - Tomasz Mikołajczak.
II połowa: Grzegorz Wnuk - Karol Fila, Michał Markowski, Tomasz Boczek (90 Dawid Schulz), Maciej Dampc - Jakub Bąk, Oskar Paprzycki, Rafał Grzelak, Krzysztof Danielewicz, Jakub Biskup - Emil Drozdowicz.

TOP Sportowy24: zobacz hity internetu