Chojniczanka znokautowała Odrę Opole. Klub z Chojnic bastionem

KM
\
\ Piotrhukalo
Chojniczanka szybkimi trzema ciosami posłała Odrę Opole "na deski". Po porażce Warty Poznań z ŁKS-em Łódź, klub z Pomorza jest jedyną drużyną w lidze, która w tym sezonie nie zaznała smaku przegranej.

Chojniczanka rozpoczęła trzema szybkimi ciosami. Najpierw na 1:0 dla gospodarzy strzelił Damian Piotrowski, który dostał świetne podanie od Tomasza Foszmańczyka i pokonał Michała Szromnika z Odry. Drugi cios spadł na opolan sześć minut później, a mógłby już pięć minut później. W siódmej minucie Krzysztof Danielewicz dostał płaskie podanie w polu karnym, ale nie wykorzystał sytuacji i piłka wyleciała poza linię bramkową. Następnej sytuacji jednak piłkarze Chojniczanki już się nie pomylili. Tym razem w pole karne dogrywał Tomasz Foszmańczyk, a piłkę do siatki z trzeciego metra wpakował Seweryn Michalski.

Kwadrans świetnej gry zamknął Karol Gardzielewicz. Debiutant dostał podanie w szesnastkę od Michała Szromnika i uderzył piłkę w dolny lewy róg bramki. Chojniczanka po trzech błyskawicznych ciosach prowadziła 3:0 z Odrą Opole, a kwadrans później mogło być już 4:0. Tym razem do bramki opolan piłkę wpakowałby zawodnik Odry, który chcąc przeciąć podanie Wojciecha Trochima, zmusił do interwencji klubowego kolegi Michała Szromnika. Do końca połowy gospodarze stworzyli jeszcze dwie okazję, ale wynik meczu się nie zmienił.

Po powrocie z szatni to Odra zdobyła bramkę. Honorowa bramka, ale niezwykłej urody. Sebastian Boniecki z rzutu wolnego posłał spadającą piłkę nad murem, a ta wleciała w lewy dolny róg bramki. Wiele to nie zmieniło, ponieważ pięć minut później Damian Piotrowski, powalony został w polu karnym. Hubert Wołąkiewicz za to pewnie zamienił jedenastkę na bramkę i było 4:1.

Do końca spotkania wynik się nie zmienił, chociaż świetne okazje do tego mieli zarówno gospodarze, jak i piłkarze Odry Opole. Chojniczanka w szóstym spotkaniu tego sezonu zalicza drugie zwycięstwo. Klub z Chojnic jest jedyną drużyną w całej lidze, która jeszcze nie przegrała. Po zwycięstwie z Odrą zajmują drugie miejsce w tabeli.