Chojniczanka wygrała ze Stomilem Olsztyn. Siedem goli w Chojnicach!

Foto Paweł Skraba/Polska Press/Gazeta Pomorska
Chojniczanka wygrała ze Stomilem Olsztyn 4:3 (3:2) w meczu pierwszej ligi piłki nożnej. Gospodarze prowadzili, potem przegrywali i remisowali, a ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Gospoadrze już w pierwszej akcji meczu mogli objąć prowadzenie, ale Paweł Zawistowski nie trafił do pustej już bramki rywali. Jednak za chwilę prowadzenie Chojniczance dał Marek Gancarczyk. Stomil wyraźnie nie mógł się otrząsnąć po tych początkowych minutach. Kiedy jednak piłkarzom z Olsztyna to się udało, to zaczęli coraz groźniej atakować i na efekty nie trzeba było długo czekać. Michał Trzeciakiewicz i Igor Skoba w ciągu dziewięciu minut dali prowadzenie Stomilowi. To jednak nie był koniec emocji w pierwszej połowie, bo szybko do remisu doprowadził Daniel Chyła, a Gancarczyk tuż przed przerwą dał prowadzenie drużynie z Chonic.

Drugą połowę znowu lepiej zaczęła Chojniczanka, a potwierdzeniem tego była kolejna bramka Chyły. Tym razem podopieczni trenera Mariusza Pawlaka nie popełnili jednak błędu z pierwszej połowy. Grali konsekwentnie i uważnie w obronie. Nie ustrzegli się jednak błędu w końcówce spotkania, po którym Trzeciakiewicz strzelił trzeciego gola dla Stomilu. Jednak cennego zwycięstwa i trzech punktów Chojniczanka nie dała już sobie odebrać.