Chojniczanka wygrała z Rozwojem

Piotr Hukało
Piłkarze z Chojnic strzelili dwie bramki i wygrali mecz
Piłkarze z Chojnic strzelili dwie bramki i wygrali mecz Piotr Hukało
Piłkarze Chojniczanki mieli coś do udowodnienia swoim kibicom po nieudanym występie z Górnikiem Wałbrzych. Po miesięcznej przerwie w grze na własnym boisku podopieczni Mariusza Pawlaka pokazali swoim sympatykom, że nada liczą się w grze o I ligę.

W pierwszych 20 min. gry piłkarze obydwu drużyn ograniczyli się do kopaniny w środku pola. Zarówno Chojniczanka, jak i Rozwój nie mieli pomysłu w jaki sposób przedrzeć się bliżej pola karnego przeciwnika. Gra stała się bardziej otwarta dopiero po bramce dla gospodarzy.

Chojniczanka poszła za ciosem i 7 minut później na 2:0 podwyższył Marcin Garuch. Goście chcąc powalczyć w drugiej połowie chociażby o punkt musieli zacząć grać zdecydowanie bardziej ofensywnie, a tym samym odsłonić się i narazić na kontrataki. Jednak obrońcy Chojniczanki stanowili monolit.

Chojniczanka - Rozwój Katowice 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Iwanicki (24), 2:0 Garuch (31)

Chojniczanka: Jałocha - Abramowicz, Bednarek, Jankowski, Piszczek (86 Mąka), Rysiewski (90 Karwacki), Feciuch, Iwanicki (73 Orłowski), Garuch, Feruga, Mikołajczak (80 Ikegami).

Rozwój: Soliński - Kapias, Domański, Szymiński, Mielnik, Nowak (46 Winiarczyk), Zalewski (79 Sobas), Tkocz, Król (87 Szostek), Tyc (46 Wolny), Gielza.