Chojniczanka wygrała w Mielcu ze Stalą. Złoty gol Pawła Zawistowskiego

Chojniczanka wygrała w Mielcu ze Stalą 1:0 w meczu pierwszej ligi piłki nożnej i obroniła pozycję lidera.

Stal rewelacyjnie rozpoczęła rundę wiosenną wygrywając cztery mecze i jeden remisując. Chojniczanka pojechała do Mielca po serii siedmiu remisów z rzędu i spodziewała się trudnej przeprawy. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy mieli lepsze sytuacje do zdobycia gola, ale najlepszych nie wykorzystał Kamil Radulj. To szybko się zemściło i w 28 minucie spotkania Chojniczanka objęła prowadzenie. Do dobrze zagranej piłki wyskoczył Paweł Zawistowski i strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Stal próbowała odwrócić losy spotkania, ale do końca pierwszej połowy tylko raz zagroziła bramce gości. Na wysokości zadania stanął jednak Łukasz Budziłek.

W drugiej połowie Chojniczanka dobrze się broniła, ale Stal stworzyła sobie trzy dobre sytuacje bramkowe. Dobrą formą nadal prezentował Budziłek, który nie dał się pokonać ani przy strzałach z dystansu ani w sytuacji sam na sam. Chojniczanka mogła podwyższyć wynik, kiedy z rzutu wolnego strzelał Zawistowski, ale piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. Stal w końcówce jeszcze mocniej zaatakowała, ale mądrze grająca drużyna z Chojnic nie dała sobie odebrać cennego i zasłużonego zwycięstwa.

W sobotę Bayern - BVB, czyli hit Bundesligi. "W tym meczu może paść każdy wynik"