Chojniczanka tylko zremisowała z Puszczą Niepołomice. Punkty stracone na własne życzenie

Chojniczanka tylko zremisowała u siebie z Puszczą Niepołomice 1:1 w meczu Fortuna I ligi.

Chojniczanka była faworytem meczu z Puszczą i chciała zdobyć trzy punkty, które by ją umocniły w ścisłej czołówce ligowej tabeli. Od początku spotkania gospodarze mieli przewagę i szukali okazji do strzelenia gola. Powodzenie przyniósł dopiero stały fragment gry. Sędzia podyktował rzut wolny dla Chojniczanki, a skutecznym strzałem popisał się Wojciech Trochim. Doświadczony piłkarz od początku sezonu należy do wiodących postaci w zespole z Chojnic.

W drugiej połowie Chojniczanka starała się kontrolować mecz i pilnować korzystnego wyniku. Ta sztuka jednak się nie udała, bowiem w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Marek Kuzma strzelił wyrównującego gola dla Puszczy. To kolejna strata punktów przez drużynę z Chojnic na własne życzenie.

Właśnie nad koncentracją w ostatnich minutach piłkarze Chojniczanki muszą popracować w szczególności. To już trzeci mecz w tym sezonie, kiedy drużyna traci punkty w ten właśnie sposób. Chojniczanka na inaugurację sezonu prowadziła z Sandecją 3:1 na pięć minut przed końcem spotkania, aby ostatecznie zremisować 3:3. Z kolei w Suwałach z Wigrami piłkarze z Chojnic do ostatniej minuty prowadzili 1:0, ale meczu nie wygrali. W spotkaniu z Puszczą Niepołomice sytuacja się powtórzyła i drużyna z Chojnic staje się specjalistą we frajerskim traceniu punktów. Gdyby nie braki koncentracji w końcówkach tych meczów dziś Chojniczanka miałaby na swoim koncie znacznie więcej punktów i pewnie spoglądałaby na rywali z pierwszego miejsca w tabeli. Teraz pozostaje tylko wyciągnąć wnioski z tamtych wpadek i zrobić wszystko, aby te sytuacje się nie powtórzyły, a zespół będzie się liczył w walce o awans do Lotto Ekstraklasy.