Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)

Piotr Hukało/pk/rr
Anna Kaczmarz / Polskapresse / Dziennik Polski
Chojniczanka Chojnice po niezwykle ciekawym meczu pokonała w sobotę 1:0 przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz. Bramkę na wagę trzech punktów już w 16 minucie zdobył Maciej Ropiejko.

Maciej Ropiejko idealnie wykończył chwilę gapiostwa obrońców Sandecji. W 16 minucie spotkania wyszedł sam na sam z Marcinem Cabajem i strzałem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi z Nowego Sącza. To było czwarte trafienie napastnika Chojniczanki w tym sezonie. Jak się później okazało, ta akcja zadecydowała o zdobyciu przez nasz zespół kompletu punktów.

Wiele działo się także później. Drużyna z Małopolski starała się zmienić niekorzystny wynik. Groźnie pod bramką Daniela Chyły było m.in. za sprawą Fabiana Fałowskiego oraz Tomasza Margola.

Najciekawiej zrobiło się jednak w ostatnich minutach sobotniego meczu w ramach I ligi. Wówczas goście rzucili wszystko na jedną szalę. Nie mieli bowiem już nic do stracenia. Bliski wpisania się na listę strzelców był Piotr Giel, który w 72 minucie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale uderzył zbyt słabo.

Chojniccy piłkarze odgryźli się kilka minut później. Futbolówkę od Tomasza Mikołajczaka dostał Krystian Feciuch. Uderzył mocno, ale w fenomenalny sposób ten strzał obronił Cabaj.