Chojniczanka Chojnice rozpoczęła obóz w Opalenicy. Lepsza druga połowa dała zwycięstwo z Zawiszą Bydgoszcz

Tomasz Galiński
Przemysław Świderski
Piłkarze drugoligowej Chojniczanki Chojnice wyjechali w środę na czterodniowe zgrupowanie do Opalenicy. Niemal z marszu podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego rozegrali sparing z Zawiszą Bydgoszcz. Wygrali 2:0 po trafieniach Łukasza Wolsztyńskiego i Artura Pląskowskiego.

Dla zespołu Chojniczanki Chojnice był to już szósty sparing podczas zimowych przygotowań. Tym razem rywalem był beniaminek trzeciej ligi - Zawisza Bydgoszcz.

Standardowo już Chojniczanka zagrała po 45 minut w dwóch różnych składach. Lepiej spisał się ten występujący w drugiej połowie, a gole zdobywali Łukasz Wolsztyński i Artur Pląskowski. Chojniczanka była stroną przeważającą przez większość spotkania, a już szczególnie w drugiej części, natomiast oczywiście nie można na podstawie sparingu wyciągać zbyt daleko idących wniosków.

To krótkie, zaledwie czterodniowe zgrupowanie w Opalenicy, które zwieńczy sobotni sparing z liderem wielkopolskiej IV Ligi - Unią Swarzędz.

Przypomnijmy, że Chojniczanka zainauguruje rundę wiosenną w drugiej lidze w ostatni weekend lutego wyjazdowym meczem z Radunią Stężyca. Po jesieni Chojniczanka jest druga w tabeli. Radunia ma o sześć punktów mniej i jest czwarta.

Chojniczanka Chojnice - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Wolsztyński (60.), 2:0 Pląskowski (77.)

Chojniczanka (I połowa): Lewandowski - Grobelny, Bartosiak, Olszewski - Trojanowski, Cegiełka, Ściślak, Karbowy, Mikołajczyk - Skrzypczak, Formella. (II połowa): Broda - Grolik, Byrtek, Kasperowicz - Niepsuj, Czajkowski, van Huffel, Wolsztyński, Mazek - Klichowicz, Pląskowski.

Zawisza: Dumieński - Wędzelewski, Paliwoda, Jastrzembski, Weremko, Płatek - Piekuś, Sochań, Mielcarek (46. Maciejewski), Furst (46. Tunkiewicz) - Okuniewicz.