Chojniczanka Chojnice przerwała złą passę

pk
Piotr Hukało
Chojniczanka Chojnice po dwóch porażkach z rzędu wreszcie się przełamała. Drużyna Mariusza Pawlaka wywalczyła pierwsze w tym sezonie punkty, wygrywając na wyjeździe z Chrobrym Głogów 2:1.

Nasz zespół od pierwszych minut może nie tyle dyktował warunki, co po prostu prezentował się znacznie lepiej od swojego przeciwnika. Chojniczanka stwarzała spore zagrożenie, a w 22. minucie potrafiła to potwierdzić - Przemysław Pietruszka wykorzystał bowiem rzut karny.

Z czasem gracze Pawlaka stracili dominację, a coraz agresywniej grali zawodnicy Chrobrego. Gospodarze próbowali przebić się w okolice pola karnego, tyle że bezskutecznie. Mało tego, zamiast doprowadzić do wyrównania, to otrzymali kolejny cios. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Daniel Chyła strzelił drugiego gola dla naszej ekipy.

Podopieczni Ireneusza Mamrota nie dali jednak za wygraną. W drugiej części spotkania Chrobry próbował wbić bramkę kontaktową i to mu się udało w 63. minucie meczu, kiedy to akcję strzałem głową wykończył Michał Michalec. Tym samym doprowadził do wyrównanej końcówki, ale Chojniczanka, która broniła się praktycznie całym zespołem, zdołała utrzymać korzystny rezultat.