Chojniczanka Chojnice przegrała z Zagłębiem Sosnowiec i nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie się w 1 Lidze

Rafał Rusiecki
Chojniczance zostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania na poziomie I ligi
Chojniczance zostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania na poziomie I ligi Piotr Matusewicz/PressFocus/mkschojniczanka.pl
Fortuna 1 Liga. Chojniczanka Chojnice we wtorek, 14 lipca przegrała 1:3 z Zagłębiem Sosnowiec w meczu 32. kolejki. Honorowego gola zdobył w pierwszej połowie 21-letni Oskar Paprzycki. Ten wynik oznacza to, co było wiadome już od pewnego czasu. Drużyna trenera Zbigniewa Smółki żegna się z 1 Ligą.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec relacja

10 miesięcy musiał czekać na gola ligowego Oskar Paprzycki. 21-letni pomocnik Chojniczanki we wtorek, 14 lipca zdobył bramkę w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Wcześniej trafił do siatki rywali w 9. kolejce - 13 września 2019 roku w spotkaniu z GKS-em Bełchatów ("Chojna" wygrała wówczas 3:0). Tym razem Paprzycki wykończył akcję w 22 minucie.

Natomiast w czwartej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy wykazał się Radosław Janukiewicz. Bramkarz Chojniczanki wyczuł intencje Fabiana Piaseckiego, który wykonywał rzut karny. Do przerwy było więc wciąż 1:0 dla gospodarzy.

Obie drużyny, które w perspektywie całego sezonu spisują się bardzo słabo, postawiły we wtorek wszystko na jedną kartę. Nie brakowało więc okazji, w których bramkarze musieli się wykazywać. Napór gości opłacił się w końcówce meczu. Najpierw, w 78 minucie zrehabilitował się Piasecki, który trafił na wślizgu do pustej już bramki. Kilka minut później nastąpił drugi cios Zagłębia, które wyszło na prowadzenie za sprawą... 18-letniego obrońcy Kacpra Łopaty.

Rozpędzone Zagłębie nie poprzestało na tym i na stadionie przy ul. Mickiewicza 12 cieszyło się z jeszcze jednej bramki. Tym razem na listę strzelców, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, wpisał się Patryk Małecki.

Pozostałe wyniki 32. kolejki 1 Ligi

• Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0) (Bramka: Cezary Sauczek 86)
  • Warta Poznań - GKS Tychy 2:2 (2:0) (Bartosz Kieliba 6, Mateusz Kupczak 13-karny - Jan Biegański 75, Łukasz Sołowiej 90)
  • Stal Mielec - Chrobry Głogów 1:0 (0:0) (Maciej Domański 56)

Chojniczanka ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania sezonu 2019/2020. W sobotę, 18 lipca o godz. 17.40 zmierzy się przed własną publicznością z Wartą Poznań. Na zakończenie zmagań w Fortunie 1 Lidze czeka ją jeszcze mecz w Mielcu. Ze Stalą na wyjeździe zagra w sobotę, 25 lipca o godz. 17.40 (wszystkie mecze 34. kolejki rozgrywane będą o tej samej porze).