Chojniczanka Chojnice od zwycięstwa rozpoczęła zimowe sparingi. W Jarocinie pokonała Nielbę Wągrowiec 3:1

Piłkarze Chojniczanki Chojnice przygotowują się do rundy rewanżowej w II lidze
Piłkarze Chojniczanki Chojnice przygotowują się do rundy rewanżowej w II lidze Karina Trojok
W rozgrywanym na boisku stadionu miejskiego w Jarocinie sparingu II-ligowa Chojniczanka Chojnice w niedzielę, 24 stycznia 2021 roku pokonała III-ligową Nielbę Wągrowiec 3:1. To był pierwszy zimowy test-mecz zawodników "Chojny".

W niedzielę, 24 stycznia 2021 roku piłkarze Chojniczanki Chojnice zakończyli tygodniowe zgrupowanie przygotowawcze w Jarocinie. Zwieńczeniem tego okresu był sparing z występującą o jedną klasę rozgrywkową niżej Nielbą Wągrowiec. Drużyna trenera Adam Noconia wygrała go pewnie 3:1.

"Chojna" okres sparingów mogła otworzyć jeszcze bardziej okazałym zwycięstwem. Jak to jednak w piłce nożnej bywa, zabrakło skuteczności. Do przerwy Chojniczanka prowadziła po trafieniach Szymona Skrzypczaka i Mateusza Klichowicza. Obaj mogli mieć jeszcze po jednym golu. Skrzypczak z bliskiej odległości trafił jednak piłką w słupek, a Klichowicz w sytuacji sam na sam uderzył tylko w boczną siatkę. Nielba jeszcze ani razu nie zagroziła bramce strzeżonej przez Szymona Lewandowskiego.

Trener Nocoń na drugą połowę na boisko posłał zupełnie inną jedenastkę. Chojniczanka długo utrzymywała się przy piłce i wypracowywała sobie kolejne sytuacje. Dwie świetne okazje miał Olaf Nowak, ale nie wpisał się na listę strzelców. Uczynił to natomiast Artur Golański, który trafił bezpośrednio z rzutu wolnego. Chwilę później Nielba zaliczyła honorowe trafienie.

Nielba Wągrowiec - Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Szymon Skrzypczak (8), 0:2 Mateusz Klichowicz (42), 0:3 Artur Golański (64), 1:3 Tomasz Bzdęga (68)

Nielba: (skład wyjściowy) Łęt - Figaszewski, Soforek, Steinke, Ortyl, Leśniewski, Bzdęga, Friska, Kołak, Kaczor, Kubiński.

Chojniczanka: (I połowa) Lewandowski - Grobelny, Grolik, Kasperowicz, Mudra - Klichowicz, Kona, Rakowski, Mikołajczak, Wachowiak - Skrzypczak. (II połowa) Banach - Kurs, Bartosiak, Klabník, Andrzejewski - Emche, Czajkowski, Ziętarski, Golański, Orlik - Nowak.