Chojniczanka Chojnice nie wykorzystała gry w przewadze

KM
Piotr Hukało
Chojniczanka Chojnice po serii remisów chce się wreszcie przełamać i sięgnąć po zwycięstwo. Dzisiaj jej rywalem jest Miedź Legnica. Zapraszamy na relację live!

W pierwszych minutach spotkania brakowało konkretnych sytuacji zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Pierwsi bramce rywala zagrozili goście z Legnicy, kiedy to w 11. minucie po strzale Grzegorza Bartczaka dobrą interwencją popisał się Łukasz Budziłek, bramkarz Chojniczanki. Dwie minuty później gorąco było po drugiej stronie. Tym razem groźny strzał zza pola karnego oddał Tomasz Mikołajczak, a dobrą robotę wykonał drugi golkiper, Paweł Kapsa.

W 18 minucie po podaniu Mikołajczaka do Łukasza Kosakiewicza ten drugi umieścił piłkę w siatce, niestety, sędzia odgwizdał spalonego. Chojniczanka przeważała, ale nie potrafiła stworzyć sobie okazji do zdobycia bramki. Na sam koniec pierwszej połowy efektowną bramkę uderzeniem przewrotką mógł zdobyć Jacek Podgórski, jednak piłkę lecącą do bramki wybił głową jeden z obrońców. Do przerwy było 0:0, ale spotkanie stało na naprawdę wysokim poziomie.

Na początku drugiej części spotkania nadal przeważali gospodarze. W 49. minucie po podaniu piętką Mikołajczaka sam na sam z bramkarzem znalazł się Andrzej Rybski. Popularny "Ryba" przegrał jednak pojedynek z Kapsą, swoim byłym kolegą z Lechii Gdańsk. W jeszcze lepszej sytuacji Chojniczanka znalazła się w 57. minucie. Wówczas to drugą żółtą kartkę obejrzał Keon Daniel i legniczanie przez ponad pół godziny musieli grać w osłabieniu.

"Chojna" przycisnęła jeszcze bardziej. W 64. minucie bliski trafienia był Kosakiewicz, cztery minuty później w polu karnym z piłką minął się Rybski, wreszcie w 73. minucie w słupek trafił Mikołajczak. W samej końcówce, na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, bliski trafienia z wolnego był Piotr Kieruzel. Piłka jednak za nic nie chciała wpaść do bramki Miedzi i Chojniczanka bezbramkowo zremisowała ten mecz. Szkoda, tym bardziej, że lider I ligi powinien takie mecze, w których gra u siebie w przewadze i stwarza dużo sytuacji, najzwyczajniej w świecie wygrywać.

Chojniczanka Chojnice - Miedź Legnica 0:0

Chojniczanka: Budziłek - Podgórski, Markowski, Kieruzel, Pietruszka - Kosakiewicz (81 Jakóbowski), Chvedukas, Meschia, Rybski (80 Przybyła), Niedziela (60 Biskup) - Mikołajczak

Miedź: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Gorskie - Łobodziński (86 Marquitos), Pennanen (76 Garguła), Daniel, Forsell, Rasak - Dermanović (90 Bartulović).