Chojniczanka bez punktów w meczu z Chrobrym Głogów. Czerwona kartka Łukasza Wolsztyńskiego

Anna Kaczmarz
Chojniczanka przegrała u siebie z Chrobrym Głogów 0:2 w meczu Fortuna I ligi. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego wciąż muszą czekać na pierwsze zwycięstwo.

Piłkarze Chojniczanki liczyli na pierwsze punkty w tym sezonie, ale rywal okazał się za mocny. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego długo utrzymywali wynik remisowy. W 44 minucie gola do szatni strzelił Sebastian Steblecki i to Chrobry był w lepszej sytuacji przed drugą połową spotkania.

Ta rozpoczęła się fatalnie dla zespołu z Chojnic. Już w 51 minucie drugą żółtą kartką, a w efekcie czerwoną, ukarany został Łukasz Wolsztyński i gospodarze musieli sobie radzić w liczebnym osłabieniu. Chrobry wykorzystał to już dwie minuty później, a wynik spotkania podwyższył Mateusz Bochnak. Zespół trenera Kafarskiego nie miał argumentów, żeby odwrócić losy tego spotkania. Chojniczanka ligowych punktów będzie szukać za tydzień w meczu wyjazdowym, a rywalem będzie drużyna Puszczy Niepołomice.

Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Sebastian Steblecki (44), 0:2 Mateusz Bochnak (53)

Chojniczanka: Neugebauer - Bartosiak, Byrtek, Kasperowicz (46 Ryczkowski) - Mazek (59 Janicki), Czajkowski (83 Stróżyński), Ł. Wolsztyński, Karbowy (74 Kalinkowski), Mikołajczyk - Mikołajczak (59 Tuszyński), Skrzypczak

Chrobry: Dybowski - Kuzdra (53 Tupaj), Praznovsky, Bougaidis, Bogusz - Bochnak (84 Jóźwiak), Kolenc, Mandrysz, Steblecki (63 Kusztal), Hanc (84 Pieczarka) - R. Wolsztyński

Żółte kartki: Mikołajczak, Ł. Wolsztyński (Chojniczanka) oraz Kuzdra, Steblecki (Chrobry)

Czerwona kartka: Łukasz Wolsztyński (Chojniczanka, za drugą żółtą, 51 minuta).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani