reklama

Chojnice: Skandal?! Odchody na pomniku

Maria SowisłoZaktualizowano 
Awantura w Radzie Powiatu Chojnickiego o... zanieczyszczone ptasimi odchodami pomniki w Chojnicach. Doszło nawet do tego, że opozycyjny klub radnych zasugerował, iż starosta winien był przed 11 listopada sprawdzić, jak sytuacja wygląda. Awantura rozgorzała po Święcie Niepodległości i dotyczyła dwóch pomników - Chrystusa Króla i Orła Białego w Chojnicach, pod którymi tradycyjnie delegacje składały kwiaty.

- Żenujące było to, że pomnik Chrystusa Króla był brudny - mówił Aleksander Mrówczyński, przewodniczący opozycyjnego klubu radnych Wyborczego Forum Samorządowego. - Czy nie można wspólnie z miastem wykonać prac tak, by pomnik wyglądał godnie? To nie przystoi, by podczas takiego święta składać wiązanki na brudnych pomnikach.

- Gawron czy szpak, ja na to przecież nic nie poradzę - odpierał zarzuty Stanisław Skaja, starosta chojnicki. - Pomnik Chrystusa Króla jest dodatkowo zanieczyszczony ze względu na remont ulicy, który jeszcze jakiś czas będzie trwał.

- Mogliśmy je przejrzeć przed uroczystościami - skwitował Mrówczyński.
Skaja próbował się bronić: - Przecież nie będę przed uroczystościami obchodził pomników, których utrzymanie leży w gestii miasta.

Po wymianie zdań podczas sesji sprawa pomników przycichła, zwłaszcza że pojawiły się głosy... o przyrzeczeniu Arseniusza Finstera, burmistrza miasta, o rychłym ich wyremontowaniu i przycięciu konarów drzew tak, by były lepiej wyeksponowane.

Puenta zaś padła z ust Leszka Redzimskiego, radnego i członka zarządu powiatu chojnickiego: - Wszyscy mamy szczęście, że nad Chojnicami nie latają kondory - zakończył sesję Redzimski.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie