Chojnice, Debrzno i Czersk dostaną pieniądze na...

  Chojnice, Debrzno i Czersk dostaną pieniądze na rewitalizację [ZDJĘCIA]

  nie

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Chojnice, Debrzno i Czersk dostaną pieniądze na rewitalizację [ZDJĘCIA]
  1/3
  przejdź do galerii

  ©mat.prasowe

  Po kilka milionów złotych otrzymają Chojnice, Debrzno, Czersk na rewitalizację. Zarząd Województwa Pomorskiego rozstrzygnął konkursy na przeprowadzenie prac.
  Chojnice, Czersk i Debrzno znalazły się w gronie piętnastu pomorskich miast, które otrzymają dofinansowanie. Łączna wysokość dofinansowania w ramach RPO dla wszystkich miast to ponad 150 mln zł, a całkowity koszt realizacji to 245 mln zł.

  Co zostanie za to wykonane? W Chojnicach zostanie "odświeżona" Dzielnica Dworcowa. Projekt zakłada budowę obiektu przy ul. Dworcowej na cele społeczne wraz z zagospodarowaniem otoczenia.
  Ponadto projekt zakłada renowacje i remonty elementów wspólnych w budynkach mieszkalnych wraz z zagospodarowaniem otoczenia budynków i przestrzeni publicznych na cele społeczne, budowę ul. Subisława na odcinku do ul. Towarowej oraz kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni Wzgórza Ewangelickiego.

  W Czersku chcą wyremontować zdegradowaną część miasta. Zaplanowano m.in. remont części budynku dworca kolejowego przy ul. Kolejowej 7 na cele społeczne, w tym utworzenie Centrum "Reaktywacja", w ramach którego powstanie placówka wsparcia dziennego. Ponadto projekt zakłada remont części wspólnych 2 budynków komunalnych przy ul. Transportowców, zagospodarowanie podwórek spółdzielni mieszkaniowej i wspólnoty mieszkaniowej, remont ulicy Transportowców i Wojska Polskiego oraz wybudowanie wielofunkcyjnego i ogólnodostępnego boiska sportowego.

  W Debrznie zabytkowy budynek przy ul. Barlickiego 2 zaadaptowany zostanie na Centrum Usług Społecznych, zagospodarowane zostanie również jego otoczenie m.in. poprzez renowację historycznego muru i budowę baszty mającej pełnić funkcję punktu widokowego. Projekt zakłada też zagospodarowanie placu przy ul. Barlickiego.  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Luksusowa rezydencja Kulczyka na sprzedaż  Kobiety poszukiwane przez pomorską policję [ZDJĘCIA, RYSOPISY]  ATLAS GRZYBÓW ONLINE. Jak odróżnić grzyby jadalne od trujących? [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]  Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo