Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 37min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Choinka weszła oknem

Jarosław Chęć
Silna ekipa "pierogarzy" z DS 11 prezentuje efekty pracy
Silna ekipa "pierogarzy" z DS 11 prezentuje efekty pracy Daniel Bielski
Rozpoczął się wyjątkowy czas wigilii, także wigilii studenckich, i taka została też zorganizowana w Akademiku nr 11 Uniwersytetu Gdańskiego w Brzeźnie. Była to naprawdę niepowtarzalna wigilia, w którą zaangażował się cały akademik, począwszy od pierwszego do czwartego piętra.

Uczestniczyli w niej studenci reprezentujący różne uczelnie Trójmiasta, a także nasi cudzoziemscy koledzy z wymian międzynarodowych. Sekret sukcesu tej megawigilii kryje się w organizacji pracy. Każdy był za coś odpowiedzialny. Była grupa, która przygotowywała posiłki, inna dekorowała akademik, jeszcze inna zaangażowała się w część rozrywkową lub pomagała w sprzątaniu.

W całym akademiku odczuwało się atmosferę świąt, m.in. dzięki stylowym dekoracjom, a także z powodu roznoszących się zapachów wigilijnych potraw. Podczas przygotowań starano się przestrzegać tradycji - była choinka (historia jej wnoszenia, przez drugie piętro, to temat na osobny artykuł), 12 regionalnych potraw wigilijnych przyrządzonych przez studentów pochodzących z różnych regionów Polski oraz łakocie serwowane przez obcokrajowców, łamanie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Był nawet Święty Mikołaj z Czeczenii z całym workiem prezentów.

- Czujemy się jak jedna wielka rodzina - mówi Michał Rakowski, student IV roku politologii, wiceprzewodniczący Rady Mieszkańców, a zarazem "naczelny kucharz" imprezy. - Nie wszystkich stać na wypady do drogich klubów. Poza tym nie najlepsze połączenia komunikacyjne akademika z dzielnicami centralnymi sprawiają, że musimy sobie jakoś radzić. Po prostu zabijamy nudę.

Akademik w Brzeźnie jest znany nie tylko z imprez tematycznych, ale także z działalności społecznej i charytatywnej. Powstała nieformalna grupa, która wspiera różnego rodzaju działania społeczne, np. przygotowując przed świętami 650 pierogów i dzieląc się tym z innymi studentami. Mogliśmy się o tym przekonać podczas wigilii "Dziennika Akademickiego" oraz Zrzeszenia Studentów Polskich w klubie Atelier w Sopocie. Gościliśmy tam reprezentację akademika, która zasiliła nas dużą liczbą świątecznych pierogów.

- Współpracujemy z hospicjum imienia Dutkiewicza w Gdańsku. Pomagamy tam jako wolontariusze w różnego rodzaju kwestach - mówi Jakub Pek, student II roku politologii, przewodniczący Rady Mieszkańców. - Chcielibyśmy przy okazji podziękować administracji akademika, szczególnie paniom portierkom, za współpracę i wyrozumiałość - dodaje.

Na tle innych akademików w Trójmieście DS 11 prezentuje się naprawdę imponująco, po krótkim tam pobycie aż chciałoby się zostać na dłużej.

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mobi

No chłopaki, szacun! Fajnie, że jeszcze komuś się chce;)

t
theodore

zgadzam się;)

S
Simon

gratuluje

Dodaj ogłoszenie