Chętnie korzystali z badań

Joanna Surażyńska-BączkowskaZaktualizowano 
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie wspierał akcję „Pomorskie dla zdrowia” w trakcie Jarmarku Św. Dominika.

Każdy chętny mógł skorzystać z darmowych badań profilaktycznych i porad lekarskich. Wykonywali je lekarze, pielęgniarki i ratownicy z kościerskiego ośrodka.

- Nasz szpital zaoferował pacjentom: konsultacje urologiczne, badania wad postawy, porady dietetyka, pomiar ciśnienia, BMI oraz glukozy we krwi - mówi Jarosław Polak, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. - Ponadto zorganizowany został pokaz ratownictwa medycznego oraz promowana była idea wolontariatu.

Na stoisku prezentowany był także system C-Eye, którego zakup rozważa szpital w Kościerzynie dla Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. System C-Eye to w pełni zintegrowany system wspierający ocenę stanu świadomości osób doświadczonych dowolnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego oraz umożliwiający prowadzenie neurorehabilitacji osób z dysfunkcjami neurologicznymi i zaburzeniami rozwoju. System C-Eye wspiera także komunikację alternatywną za pomocą technologii śledzenia wzroku użytkownika.

- Ocena stanu oraz neurorehabilitacja osób z dysfunkcjami neurologicznymi i zaburzeniami rozwoju polega na wykonywaniu przez osobę badaną specjalnych zadań opartych na treściach multimedialnych - mówi Jarosław Polak. - Osoba badana nawiązuje interakcję z wyświetlanymi na ekranie urządzenia treściami, tj. grafika, zdjęcie, podpis, za pomocą wzroku. W ten sposób badane, jak również stymulowane, są poszczególne ośrodki centralnego układu nerwowego, w szczególności odpowiedzialne za wzrok i słuch, oraz funkcje językowe i funkcje poznawcze.

- Oferta badań przygotowana przez naszą placówkę cieszyła się sporym zainteresowaniem - dodaje rzecznik. - Stoisko uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca „Kościerzyna”.

polecane: Dzwonią do Ciebie te numery? Nie odbieraj!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie