Chcesz żyć ekologicznie? Dowiedz się jak to zrobić

Akcja specjalna "Bądź Eko"
Ekologia to od kilku lat bardzo popularny temat, który budzi żywe zainteresowanie naszych czytelników. Coraz więcej osób poszukuje porad i sprawdzonych sposobów, jak żyć eko. Czasem wystarczą już drobne modyfikacje codziennych nawyków! W odpowiedzi na ten trend, postanowiliśmy stworzyć artykuł, w którym odpowiemy na najważniejsze pytania związane z ekologicznym stylem życia.

1.JOHNYELEKTRO ADAM DOERING
Jeżeli i Ciebie martwi niekończący się wzrost cen energii- to mam dla Ciebie świetną wiadomość! Instalacja fotowoltaiczna nawet po zmianie przepisów nadal będzie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Jeżeli dodatkowo zainstalujemy pompę ciepła wówczas zmiana rozliczenia z będzie odczuwalna w bardzo małym stopniu. Wykorzystanie tego co daje nam natura czyli słońca jest rozwiązaniem wysoce Ekologicznym

Johnyelektro

Materiały promocyjne partnera

JOHNYELEKTRO ADAM DOERING
[email protected]
http://johnyelektro.pl/

2.EMBERS FAMILY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Nasza specjalność to Instalacje Fotowoltaiczne dla domu, firm oraz rolnictwa.
Jako Embers Energy od lat z powodzeniem rozwijamy rynek fotowoltaiki w Polsce.
W naszej ofercie znajdują się tylko produkty najwyższej jakości.

Embers Energy

Materiały promocyjne partnera

EMBERS FAMILY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
www.embersenergy.pl

3.X Fach Andrezj Słopiecki
Pompa ciepła jest ekologicznym źródłem odnawialnej energii. Pompy ciepła wykorzystują energię elektryczną, aby za pomocą czynnika chłodniczego (np. freony) odebrać energię z tzw. dolnego źródła (powietrze, grunt, woda) i przekazać ją do górnego źródła-budynku. Występuje zatem pompa ciepła typu powietrze-woda (najczęściej stosowane obecnie rozwiązanie w domach jednorodzinnych). Prąd elektryczny dostarczany do urządzenia, w głównej mierze wykorzystywany jest do napędu sprężarki, która spręża czynnik chłodniczy. Sprężaniu i rozprężaniu towarzyszy przemiana fazowa czynnika, a wraz z nią przekazywanie energii. Nowoczesne pompy ciepła pracują z bardzo wysoką sprawnością tzw. COP. Im wyższe COP tym lepiej. Nowoczesne pompy ciepła posiadają COP >5. Pobierając 1kW energii jesteśmy w stanie przekazać 5kW, z czego 4kW zostaną pozyskane jako energia odnawialna.

X Fach

Materiały promocyjne partnera

X Fach Andrzej Słopiecki

www.facebook.com/XFachAndrzejSlopiecki/

https://www.xfach.pl/

4.PUR-TEC Anna Labudda
W naszej ofercie znajdują się głównie docieplenia pianką poliuretanową. Zajmujemy się ocieplaniem poddaszy i dachów, a wybraliśmy właśnie ten materiał ze względu na jego doskonałe parametry termoizolacyjne i inne zalety ważne dla projektowania domu.Oprócz termoizolacji pianką PUR oferujemy również hydroizolacje fundamentów za pomocą polimocznika.

Pur-Tec

Materiały promocyjne partnera

PUR-TEC Anna Labudda
https://facebook.com/pg/Pur.Tec.Izolacje/posts/

5.LEWNA - TECH Krzysztof Lewna
Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Montaż rekuperacji jest to rozwiązanie dla Klienta, który świadomie buduje energooszczędny i zdrowy dom. Zadaniem wentylacji mechanicznej jest dystrybucja świeżego powietrza, które trafia do budynku i usuwa powietrze zanieczyszczone. Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę, urządzenie zwane rekuperatorem.

Gdzie umieścić montaż rekuperacji?

Mamy kilka możliwości do wyboru, w stropie, nad stropem, pod stropem i w podłodze.

Pierwszy etap instalacji rekuperacji to budowa instalacji kanałowej. Najczęściej powstaje ona na etapie tzw. Stanu surowego budynku. Dobrze jest jeśli powstaje ona jako jedna z pierwszych instalacji. Związane jest to z jej największą objętością. Łatwo zauważyć ze np. zdecydowanie łatwiej instalację kanałową, której średnica może wynosić kilkanaście centymetrów, ominąć kablami instalacji elektrycznej niż kanałami wentylacyjnymi omijać wcześniej położoną instalację elektryczną.

Później przechodzimy do wykończenia instalacji kanałowej. Następuje on po wykonaniu tynków, wylewek i zabudów płytami gipsowo- kartonowymi. Polega on głównie na montażu zaworów nawiewnych i wyciągowych tzw. anemostatów lub innego rodzaju zakończeń instalacji.

Drugi etap to montaż centrali wentylacyjnej, jej uruchomienie i skalowanie.

Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza. Rekuperator wyciąga powietrze w dwóch kierunkach jednocześnie Pierwszy strumień powietrze to powietrze zimne i czyste zaciągane z zewnątrz budynku. Drugi strumień to powietrze ciepłe, ale brudne, zużyte, wilgotne, wyciągane z wewnątrz pomieszczeń.

Rekuperacja nie tylko umożliwia ogrzewanie świeżego powietrza nawiewanego do domu, ale także oczyszcza to powietrze z zanieczyszczeń i alergenów – co stanowi znaczną przewagę nad normalnym otwieraniem okna.

Rekuperator jest sercem rekuperacji. Zasilany jest za pomocą energii elektrycznej. Jeżeli rekuperator został podłączony do dobrze wykonanej instalacji wentylacji mechanicznej, zagwarantuje odzysk ciepła z zużytego powietrza, co przełoży się na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Wygodną opcją jest również możliwość sterowania zdalnie całą instalacją poprzez aplikację na telefon.

Co zyskasz decydując się na montaż rekuperacji?

-Podniesiony komfort życia, wybierając takie rozwiązanie oddychamy czystym powietrzem, co ma ogromne znaczenie w naszym codziennym funkcjonowaniu

-Możliwość rezygnacji z kominów wentylacyjnych

-Oszczędzasz dość spory sumy na ogrzewaniu

-Następuje wymiana powietrza zużytego z zawartością dwutlenku węgla na świeże, zewnętrzne.

Realna oszczędność energii to ok 30 procent. Dzięki takiemu ogrzewaniu, można zaoszczędzić ok 1/3 kwoty, która przeznaczona byłaby na ogrzewanie. Będąc szczęśliwym posiadaczem montażu rekuperacji świadomie wybierasz ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie, ponieważ powstają warunki utrudniające rozwój grzybów, pleśni i mikroorganizmów. Jest świetnym wyjściem dla osób cierpiących na alergie. Powietrze w domu szybko się zużywa, powstają różne zanieczyszczenia dlatego ważne, jest aby było filtrowane na bieżąco, a umożliwi to tylko sprawnie działająca wentylacja. Dodatkowo minimalizujemy ryzyko powstawania przeciągów, ponieważ nie jest konieczne wietrzenie pomieszczeń, a w zimę eliminujemy otwieranie okien i wychładzanie domu. Z powietrza usuwany jest dwutlenek węgla, wilgoci, a to wpływa na lepsze samopoczucie i zdrowie.

Lewna - Tech

Materiały promocyjne partnera

LEWNA - TECH Krzysztof Lewna
http://lewna-tech.com/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki