Chcą zainwestować miliardy dolarów

  Chcą zainwestować miliardy dolarów

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Hotele, punkty usługowe, a nawet sztuczną wyspę na Zatoce Gdańskiej chcą wybudować inwestorzy z Abu Dhabi. W środę przedstawiciele Royal Group - konsorcjum ponad 40 firm z różnych branż powiązanych z rodziną królewską, odwiedzili Gdańsk.
  Prezesem Royal Group jest jego wysokość szejk Tahnoon bin Zayed Al Nahyan. Grupa zatrudnia ponad 10 tys. pracowników w 20 krajach. Biznesmeni ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich spotkali się z wojewodą, marszałkiem województwa, władzami miejskimi oraz z pomorskimi przedsiębiorcami.

  - Gdańsk zwrócił naszą uwagę ze względu na organizowane tu Euro 2012. Chcemy zainwestować w hotele, usługi i infrastrukturę - twierdził Zahran Mohanned, doradca szejka i prezes Pall Group, firmy wchodzącej w skład Royal Group w Abu Dhabi.

  15 mld - tyle dolarów warty jest projekt Royal Group dotyczący budowy wyspy Al Reem na Zatoce Perskiej
  Jednak to nie wszystko. Podczas rozmów z władzami naszego regionu goście z Abu Dhabi wyrazili zainteresowanie turystyką, przemysłem stoczniowym, a nawet budową sztucznej wyspy.

  - To poważni biznesmeni i duże pieniądze - mówi Rafał Szordykowski z Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, która jest organizatorem wizyty przedstawicieli Royal Group.

  - Nie była to jedynie kurtuazyjna wizyta. Przedstawiciele Royal Group nie przyjechali do nas tylko dlatego, że ich na to stać. Goście byli zainteresowani konkretnymi działaniami. Trzeba się cieszyć, że uwaga tak dużego i poważnego kapitału została zwrócona na nasz region - twierdzi Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego.

  Jak zapewnia marszałek, wkrótce spodziewa się kolejnej wizyty biznesmenów z Royal Group.
  - Przygotujemy się jak najlepiej, tak aby służyć wszelką pomocą arabskim inwestorom - zapewnia marszałek Kozłowski.

  - Gdańsk zrobił na gościach dobre wrażenie - mówi Marcin Szpak, wiceprezydent Gdańska. - Inwestorzy są zdecydowani zainwestować w naszym regionie Europy. Interesują ich przede wszystkim duże projekty. Nie chcą bawić się w jakieś małe kwoty, rzędu milionów złotych.
  Władze miejskie chcą zainteresować arabski biznes kilkoma projektami deweloperskimi. Chodzi m.in. o stadion i park wodny.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo