Chcą aresztu dla sędziego

  Chcą aresztu dla sędziego

  Darek Janowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Podejrzewany o korupcję sędzia Janusz Korzeniowski z Kościerzyny może trafić do aresztu. Na razie został zawieszony w czynnościach służbowych. Na przymusowym urlopie Korzeniowski będzie przebywał do czasu prawomocnego zakończenia postępowania w sprawie uchylenia mu immunitetu, które toczy się przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku.
  - Z wnioskiem o uchylenie sędziemu immunitetu i zgodę na aresztowanie wystąpiła do sądu Prokuratura Okręgowa w Słupsku - powiedział nam sędzia Lech Magnuszewski, rzecznik gdańskiego SA. Trójmiejscy sędziowie, z którymi rozmawialiśmy, nie słyszeli wcześniej o podobnym przypadku. Podobnie prokuratorzy.

  - Jeśli wystąpili z wnioskiem o areszt - mówi jeden z prokuratorów - to znaczy, że mają przeciwko niemu dowody w wysokim stopniu uprawdopodabniające popełnienie przez niego przestępstwa. To po pierwsze. Po drugie, obawiają się, że pozostając na wolności może utrudniać toczące się postępowanie, to jest mataczyć. Innych możliwości nie ma.

  Kiedy w 2005 roku wybuchła afera korupcyjna w pomorskim wymiarze sprawiedliwości, wobec zamieszanej w nią sędzi Magdaleny Płonki prokuratura nie występowała o areszt.
  Zanim sędzia ewentualnie zostanie skazany, musi mu zostać prawomocnie odebrany immunitet.

  Sędzia Korzeniowski ma wieloletnie doświadczenie zawodowe - przez kilka lat był przewodniczącym II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Pod koniec grudnia zeszłego roku został zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Przed świętami jeden z kościerskich opryszków miał mu wręczyć 10 tys. zł łapówki.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kaszub???

  gorol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  Wyrwac chwasta.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KTORY SEDZIA SIE SPRZENIEWIERZY ZAMKNAC NATYCHMIAST I BEDZIE PORZADEK TAKI SAM OBYWATEL JAK IN

  JOZEF (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

  ZAMKNAC NATYCHMIAST I NIE MA POWROTU DO ZAWODU ANIE JAK JEST TERAZ IDA NA ADWOKATA CZY RADCY PRAWNEGO SPRZENIEWIERZYL SIE NIE MA POWROTU DO ZAWODU UMUNITET NATYCHMIAST ODEBRAC

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo