reklama

CERT Polska przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod Allegro. Uwaga na fałszywe maile!

Sandra JanikowskaZaktualizowano 
CERT Polska ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod jeden z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych. Mowa oczywiście o Allegro. Użytkownicy serwisu otrzymują fałszywe maile, w których proszeni są o uregulowanie rachunku. Tak naprawdę e-mail, rzekomo pochodzący od administratorów serwisu, faktycznie służy do wykradania danych użytkowników, dlatego bądźcie ostrożni! Pixabay
CERT Polska ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod jeden z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych. Mowa oczywiście o Allegro. Użytkownicy serwisu otrzymują fałszywe maile, w których proszeni są o uregulowanie rachunku. Tak naprawdę e-mail, rzekomo pochodzący od administratorów serwisu, faktycznie służy do wykradania danych użytkowników, dlatego bądźcie ostrożni!

CERT ostrzega allegrowiczów

W poniedziałkowym wpisie na Facebooku CERT Polska ostrzega wszystkich przed "przed phishingiem kierowanym do użytkowników Allegro".Sieciowi przestępcy wysyłają maile, zawierające informację o niedopłacie do salda konta z krótkim terminem regulacji. Poniżej zamieszczamy treść jednego z nich:

CERT Polska ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod jeden z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych. Mowa oczywiście o Allegro. Użytkownicy serwisu
CERT Polska ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod jeden z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych. Mowa oczywiście o Allegro. Użytkownicy serwisu otrzymują fałszywe maile, w których proszeni są o uregulowanie rachunku. Tak naprawdę e-mail, rzekomo pochodzący od administratorów serwisu, faktycznie służy do wykradania danych użytkowników, dlatego bądźcie ostrożni! Źródło: CERT Polska

Jak wynika z dostępnych informacji, domeną wykradającą hasła użytkowników jest 2-login.allegto-pl.choljai[.]info.

Osobom, które kliknęły w takiego maila i udostępniły swoje dane, zaleca się natychmiastową zmianę hasła. CEPR zachęca także wszystkie osoby korzystające z jednego hasła w wielu serwisach do zmiany ich na unikalne. Eksperci podają też, że warto zacząć korzystać z menadżera haseł, np. KeePass lub 1Password.

Ten sposób oszustwa i stosowane metody są już powszechnie znane, jednak wciąż nie brakuje osób, które zawierzyły złodziejom i uiściły określoną opłatę. W sytuacji, gdy otrzymamy maila o podobnej treści warto zgłosić się do administratorów serwisu w celu identyfikacji. Uprasza się o szczególną rozwagę i nie klikanie w podejrzanego maila.

ZOBACZ: Gdański taksówkarz udaremnił oszustwo na policjanta

CERT ostrzega allegrowiczów! To nie pierwsza taka akcja

To już druga taka kampania wyłudzająca wycelowana w użytkowników serwisu aukcyjnego Allegro. W połowie października krążyły wiadomości na temat tego, że przestępcy próbują pozyskiwać dane wykorzystywane do logowania.Przypominamy, że we wrześniu CERT ostrzegał także przed tzw. kampanią SMS-ową "na dopłatę". Jak widać "biznes oszustów" prężnie się rozwija.

CERT ostrzega allegrowiczów! CERT - czym się zajmuje?

CERT Polska to zespół powołany w celu reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie. Zespół CERT Polska działa w strukturach NASK (Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej), czyli państwowego instytutu badawczego prowadzącego działalność naukową, krajowy rejestr domen .pl i dostarczającego zaawansowane usługi teleinformatyczne. Od początku swojej działalności w środowisku zespołów reagujących, stał się rozpoznawalnym i doświadczonym podmiotem w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego.

ZOBACZ TAKŻE: Młody mężczyzna może mieć związek z oszustwem na policjanta. Rozpoznajesz go? Seniorka z Gdańska straciła kilkadziesiąt tysięcy

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie