Centrum Nauki EXPERYMENT najlepszym produktem turystycznym...

  Centrum Nauki EXPERYMENT najlepszym produktem turystycznym Pomorza

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Centrum Nauki EXPERYMENT najlepszym produktem turystycznym Pomorza
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, jeszcze do niedawna niewielka placówka pokazująca jak można jednocześnie bawić się i zdobywać wiedzę, już od roku cieszy się nową, okazałą siedzibą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. I już w pierwszym roku swojej działalności w nowych warunkach, wyposażona w nowoczesne interaktywne wystawy udowadnia, że łączenie nauki i dobrej zabawy to strzał w dziesiątkę. Potwierdza to nie tylko dotychczasowa, rekordowa frekwencja, ale i spływające na Centrum nagrody.
  EXPERYMENT nie potrzebował wiele czasu, aby stać się jedną z najbardziej obleganych atrakcji turystycznych Trójmiasta. Od momentu otwarcia nowych wystaw 7 września 2013 roku, do Centrum napływały coraz większe rzesze gości, swoje apogeum osiągając podczas letnich wakacji szkolnych. Udany sezon wakacyjny przełożył się na bardzo dobre wyniki frekwencji. W samym tylko sierpniu EXPERYMENT odnotował prawie 33 tysiące zwiedzających, a łączna roczna liczba gości w minionym roku sięgnęła niemal 300 tysięcy. Zakładając, że nawet gdyby każdy z odwiedzających choć raz przeprowadził eksperyment przy połowie eksponatów (a jest ich w EXPERYMENCIE prawie 200), to od 7 września 2013 roku Centrum zanotowało ponad 22 miliony interakcji. Przekładają się one na nową wiedzę i radość z odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Ale mocną pozycję Centrum potwierdzają nie tylko liczby.

  W przededniu rocznicy przenosin Centrum do nowego budynku otrzymało ono prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną. Zostało najlepszym produktem turystycznym Pomorza 2014 roku. Konkurs, organizowany w tym roku już po raz 12, ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych. Laureaci etapu regionalnego zgłoszeni zostaną do eliminacji ogólnopolskich, w ramach których walczyć będą o uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej. Otrzymanie Certyfikatu gwarantuje dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach kampanii krajowych i zagranicznych.

  Już zdobycie regionalnej nagrody stanowi szczególną rekomendację i gwarancję odwiedzenia przez turystę wyjątkowego miejsca. Jak podano w uzasadnieniu werdyktu: "W tym roku niekwestionowanym liderem zostało Centrum Nauki EXPERYMENT. To pierwsza na Pomorzu wystawa interaktywna, której główną ideą jest popularyzacja nauki w niebanalny, ale i przystępny sposób. Goście Centrum mają do dyspozycji cztery główne wystawy: Hydroświat, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia i Niewidoczne Siły, a także wystawy czasowe. Odwiedzający mają okazję, między innymi, poznać działanie śruby Archimedesa, tajniki ludzkiego organizmu, czy też naturę dźwięku, elektryczności i magnetyzmu, a wszystko w bardzo nowoczesnym i odważnym, szklanym wnętrzu, które stanowi obecnie architektoniczną wizytówkę miasta."

  Nagroda PROT nie jest jedyną, którą w tym roku otrzymał EXPERYMENT. W marcu b.r., w konkursie „Bursztynowy kompas” o tytuł najlepszej promocji turystyki województwa pomorskiego 2013 zdobył on wyróżnienie w kategorii „Inwestycja – Nauka i Kultura”. Metamorfoza, jaką przeszło gdyńskie centrum w ostatnim roku oraz siedmioletnia już praca na rzecz popularyzacji nauki, przypieczętowana nagrodami, została doceniona również przez samych zwiedzających. Ich większość stanowią goście indywidualni, a w szczególności rodziny z dziećmi, dla których oferta EXPERYMENTU jest wprost stworzona. Wspólne, rodzinne wcielanie się w rolę odkrywców na tropach edukacyjnych zagadek to korzyść wielowymiarowa, nie tylko dla najmłodszych. Warto spróbować i dać się wciągnąć do tego wyjątkowo przyjaznego i dostępnego naukowego świata. Rekomendacje są mocne.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdynia

  i wszystko jasne (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Art. sponsorowany

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo