reklama

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej rośnie jak na drożdżach

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej to kompleks czterech połączonych ze sobą budynków
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej to kompleks czterech połączonych ze sobą budynków mat. prasowe
Niebawem nad Centrum Medycyny Nieinwazyjnej zawiśnie tradycyjna wiecha, czyli jedna z części szpitala jest gotowa.

Na 8 maja władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawiciele Budimeksu, który jest głównym wykonawcą inwestycji, wyznaczyli termin symbolicznego zakończenia etapu konstrukcyjnego budynków nowej części Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przy ul. Smoluchowskiego. Swoją obecność na tej uroczystości potwierdził również minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

- Jak dotąd prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, w niektórych elementach wyprzedzają planowanie - informuje Joanna Śliwińska, rzeczniczka prasowa GUMed. - O ile nie nastąpi opóźnienie w finansowaniu, nie ma realnych powodów, by inwestycja nie została oddana w założonym terminie.

Czytaj też: Klinika Dermatologii GUMed do wyburzenia. Pacjenci zostaną przeniesieni [ZDJĘCIA]
Budowa CMN podzielona jest na dwa etapy ze względu na konieczność relokacji części klinik z wyburzanych budynków w celu odzyskania przestrzeni pod drugi etap budowy. Pierwszy etap, który rozpoczęto w czerwcu 2015 tradycyjnym wmurowaniem kamienia węgielnego, ma się zakończyć za rok.

- Obecnie kontynuowane są roboty budowlane stanu surowego etapu pierwszego (budynki B, C, D). Prace przy konstrukcji żelbetowej budynku zostaną zakończone do końca kwietnia 2017 r - tłumaczy Marek Langowski, kanclerz GUMed. Wybudowano już pięć bunkrów dla przyspieszaczy zlokalizowanych w podziemiach budynku D. Sukcesywnie (począwszy od kondygnacji podziemnej) prowadzone są prace instalacyjne: montaż przewodów wentylacyjnych, rur wodno-kanalizacyjnych, układanie kabli i przewodów instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Montowane są konstrukcje stalowe kondygnacji technicznej na dachach budynków D i C, stawiane są ściany działowe, a także wylewane podłoża pod posadzki. Do końca 2017 roku przewiduje się wykonanie elewacji i pokrycia dachów, kontynuowane będą prace wykończeniowe wewnątrz budynków. W roku bieżącym planowany jest również montaż konstrukcji stalowych dwóch łączników prowadzących do budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej.

Centrum Medycyny Nieinwazyjnej to kompleks czterech połączonych ze sobą budynków.

Na siedmiu kondygnacjach, w tym jednej podziemnej, planuje się lokalizację 688 łóżek (nie licząc sal wybudzeń, oddziałów dziennych poza interną).

Więcej w weekendowym (6,7.05.2017r.) papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego".

60 sekund biznesu: W Polsce sięgajmy po rzeczy polskie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie