Centralna Liga Juniorów U-18. Arka Gdynia pokonała Escolę Varsovię i wygrała drugi mecz z rzędu. Dwa gole Mateusza Treli [zdjęcia]

Arka Gdynia - Escola Varsovia Warszawa Fot. Przemysław Świderski
Kolejne ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Arki Gdynia w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Po derbowym zwycięstwie nad Lechią Gdańsk pokonali u siebie Escolę Varsovię Warszawa.

Arka po wygraniu w derbach Trójmiasta chciała pójść za ciosem. Mecz z Escolą Varsovią to było dla żółto-niebieskich odrabianie zaległości z 11 kolejki. Spotkanie mogło się podobać, bowiem obie drużyny grały szybko, więc i na boisku dużo się działo. Brakowało tylko goli, a taki stan rzeczy utrzymywał się do 37 minuty spotkania. Wówczas Klaudiusz Milachowski dośrodkował z rzutu rożnego, a pierwszego gola dla żółto-niebieskich w tym spotkaniu zdobył Mateusz Trela. Obie drużyny dążyły do tego, aby po pierwszej połowie mieć korzystny rezultat, ale więcej bramek już nie padło i to gdynianie schodzili na przerwę z jednym golem przewagi.

Początek drugiej połowy był idealny dla Arki. W 49 minucie ponownie bardzo dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Milachowski, a drugiego gola gola gospodarzy strzelił Dominik Rusnak. To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu. Chociaż w 70 minucie spotkanie mgło być rozstrzygnięte, bowiem sędzia podyktował rzut karmy dla Arki za faul na Kacprze Skórze. Bramkarz gości jednak obronił rzut karny i zawodnicy z Warszawy uwierzyli, że mogą wywieźć z Gdyni korzystny rezultat. W tym momencie na boisku role się odwróciły i to Escola Varsovia zaczęła dominować. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 77 bramkę dla gości strzelił Peter Juritka i drużyna ze stolicy zaatakowała jeszcze mocniej, żeby strzelić wyrównującego gola. Arka to przetrwała, a tuż przed końcem spotkania dobrym podaniem popisał się Kacper Musiał, a piłkę do siatki skierował Trela i ustalił wynik spotkania.

Arka odniosła drugie zwycięstwo ligowe i odbiła się od dna tabeli w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Żółto-niebiescy awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli i nad strefą spadkową mają w tej chwili cztery punkty przewagi. A przed zespołem z Gdyni w tym roku jeszcze jeden ważny mecz o punkty w CLJ U-18. W niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni drużyna żółto-niebieskich zmierzy się z Cracovią. „Pasy” zajmują siódme miejsce i wyprzedzają Arkę o trzy punkty. Zatem jeśli gdynianie wygrają to spotkanie, to zrównają się punktami z Cracovią i ich sytuacja w tabeli stanie się jeszcze lepsza.

- Cieszymy się z ważnego zwycięstwa, gdyż nie był to łatwy mecz. Escola postawiła poprzeczkę bardzo wysoko i potrafiła zagrozić naszej bramce. Nasi zawodnicy zagrali bardzo ambitnie, dzięki temu zdobywamy trzy punkty z bardzo dobrym przeciwnikiem – przyznał Szymon Hartman, trener Arki CLJ U-18.

Arka Gdynia – Escola Varsovia Warszawa 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Trela (37), 2:0 Dominik Rusnak (49), 2:1 Peter Juritka (77), 3:1 Mateusz Trela (87)

Arka: Miłaszewski – Milachowski, Skóra, Lipkowski (77 Hebel), Nowicki, Parulski, Rusnak, Skręta, Tandecki, Trela (88 Karbowiak), Zamarripa (82 Matusiak)

Escola Varsovia: Michalski – Bielka (72 Bober), Szmyd (50 Juritka), Błachewicz, Makar, Polowiec, Pytlewski, Sawosz, Szewczyk (50 Polak), Tutyskinas, Farbiszewski